Kryptomeny pre laikov – Slovenský projekt DiGiPAY

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

10. júna 2018 bol oficiálne spustený projekt DiGiPAY, za ktorým stojí slovenská firma Uver s.r.o. z Bratislavy a jej  konateľ/autor projektu Ing. Miroslav Plocháň. Projekt pod sloganom „KRYPTOMENY PRE LAIKOV” si kladie za cieľ zjednodušenie spôsobu prístupu ku kryptomene Bitcoin a zjednodušenie platieb Bitcoinom. Cieľovými skupinami sú ľudia, ktorí nemajú vôľu študovať, čo všetko je potrebné urobiť k nadobudnutiu kryptomeny, ale radi by boli takpovediac pri tom, ďalej firmy a prevádzky uvažujúce o prijímaní platieb v kryptomenách za svoje tovary a služby a mnoho ďalších.

DiGiPAY Bitcoin peňaženky/bankovky

Základom projektu sú Bitcoin peňaženky /paper wallets/ v podobe plastových, bezkontaktných kariet o rozmeroch bankomatovej karty, s rôznymi hodnotami uloženej kryptomeny.

Sedem druhov kariet obsahuje konkrétnu hodnotu od 0,001 až do 0,007 Bitcoinu

Umožňujú platby za tovary a služby tým najjednoduchším spôsobom – odovzdaním peňaženky z ruky do ruky ako bankovkou. Rýchlo a bez poplatkov.

Okrem peňaženiek s konkrétnymi hodnotami Bitcoinu sú v ponuke aj prázdne peňaženky s kreditom
na dokúpenie kryptomeny /Eur peňaženky/ a  bez kreditu /MY Bitcoin/.

10 peňaženiek / bankoviek

Celkovo je v ponuke 10 rôznych peňaženiek, každá s iným vzhľadom. Bez ohľadu na druh, všetky môžu slúžiť na ukladanie ďalšej sumy rovnajúcej sa určitej hodnote Bitcoinu.

K navýšeniu obsahu peňaženky je možné využiť DiGiPAY kupóny, prevody z iných peňaženiek a samozrejme pre laikov aj relatívne jednoduchý spôsob cez Bitcoin „bankomat”, ktorému stačí ukázať QR kód verejnej adresy peňaženky.

Skutočný obsah všetkých peňaženiek sa dá overiť v priebehu niekoľkých sekúnd pomocou bežne dostupných bezplatných mobilných aplikácií, načítaním QR kódu verejnej adresy peňaženky.

Privátny kľúč sa nachádza iba na zadnej strane karty, skrytý pod stieracím políčkom a bezpečnostnou páskou.

Bezkontaktné NFC peňaženky / bankovky

S výnimkou dvoch Eur peňaženiek, sú všetky ostatné v prevedení bezkontaktnej NFC karty, s jedinečným číslom čipu Mifare Classic 1KB. V čipe sú zapísané verejne čitateľné údaje o akú kartu ide a zašifrované údaje slúžiace k ochrane proti kopírovaniu karty.

Verejne čitateľné údaje sa dajú zobraziť jednoduchým priložením karty k mobilnému telefónu s NFC, niektorou z bežne dostupných bezplatných mobilných aplikácií na čítanie NFC čipov.

Bezkontaktná platba

Nie, DiGiPAY NFC peňaženkou dnes bezkontaktne nezaplatíte, s úsmevom hovorí autor projektu Ing. Miroslav Plocháň, konateľ Uver s.r.o.
Chýba k tomu potrebná platobná infraštruktúra. Z uvedeného dôvodu sa privátny kľúč peňaženky v NFC čipe nenachádza. Vieme ho do šifrovanej oblasti zapísať, v najbližšej budúcnosti však k tomu nevidím dôvod. Na požiadanie privátny kľúč do čipu zapíšeme aj dnes, s oznámením PIN/hesla k prečítaniu privátneho kľúča, hovorí Ing. Miroslav Plocháň.

Viac než obyčajná peňaženka

Každá NFC DiGiPAY peňaženka má unikátne/jedinečné číslo NFC čipu. To umožňuje ich využitie aj ako identifikačnej karty v rôznych prístupových, zľavových, klubových a herných systémoch. Môžete dokonca ovládať niektoré funkcie telefónu priložením karty, prípadne PC či iné zariadenia.

V EÚ platí od 25. mája 2018 smernica o ochrane osobných údajov – GDRP. Ak budú chcieť v obchode od vás osobné údaje na vydanie zľavovej karty, dajte im ID číslo vašej NFC DiGiPAY peňaženky. Môžu si ho overiť kedykoľvek, keď prídete nakupovať cez mobilný telefón /alebo NFC čítačku/, bez potreby poznania vašich osobných údajov.

DiGiPAY peňaženky sú ako bankovky

Sú navrhnuté tak, aby ich vlastnenie a používanie bolo rovnako jednoduché, ako je to pri klasickej papierovej mene.
Bankovky radikálne zlepšujú jednoduchosť a bezpečnosť pri získavaní, vlastnení a obehu kryptomien pre úplných začiatočníkov, ale aj sofistikovaných užívateľov.

Na to, aby ste si boli istí, že je to reálny majetok, nie je potrebná žiadna špeciálna infraštruktúra, žiadne komplikované aplikácie. Hlavne nie je potrebný žiadny tajuplný firmware, ako v prípade iných podobných projektov. Stačí mobilný telefón a bežne dostupné mobilné, bezplatné aplikácie.

Zmena vlastníctva bankovky je anonymná a okamžitá

Fyzicky sa preberie celá peňaženka spolu s privátnym kľúčom. Bez žiadnych transakčných poplatkov, bez potreby čakania na potvrdenie v blockchaine.

Pozvánka do sveta kryptomien

Projekt KRYPTOMENY PRE LAIKOV – DiGiPAY otvára najjednoduchším spôsobom bránu na vstup do sveta kryptomien. Na stránke www.DiGiPAY.sk vysvetľuje jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom základné informácie o kryptomenách a rizikách s nimi spojených. Nechýbajú informácie o
aktuálnom vývoji cien kryptomien, či trhovej hodnote peňaženiek.

Ceny peňaženiek/bankoviek začínajú už od 10 Eur a sú vhodnou príležitosťou aj na netradičné darčeky, či pozornosti pre zamestnancov a obchodných partnerov.
Firma Uver s.r.o je zaregistrovaná ako právnická osoba na kryptomenovej burze so sídlom v EÚ. Vieme zabezpečiť individuálne požiadavky klientov, spojené s nákupom/predajom kryptomien, hovorí konateľ firmy Ing. Miroslav Plocháň.
Ďalšia príležitosť na zapojenie sa do zatiaľ “najväčšej hry tretieho tisícročia” tu rozhodne je. A nielen pre laikov.

Oficiálna stránka: www.DiGiPAY.sk