Kryptomena týždňa: Near Protocol – minca, ktorú skupujú inštitúcie
Kryptomena týždňa: Near Protocol – minca, ktorú skupujú inštitúcie. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Adisak Riwkratok

Binance

V úvode tohto týždňa sa stručne pozrieme na kryptomenu, ktorú sa oplatí sledovať z dlhodobého hľadiska a ktorá má potenciál ďalšieho cenového rastu. Kryptomenou týždňa, o ktorej bude dnes reč, je Near Protocol.

Kryptomena týždňa – Near Protocol

Near Protocol je blockchain prvej vrstvy, ktorý bol navrhnutý tak, aby ponúkal riešenia v oblastiach ako nízka rýchlosť transakcií, priepustnosť či slabá interoperabilita. NEAR poskytuje ideálne prostredie pre DApps a vytvára vývojársky a užívateľsky prívetivú platformu. Protokol využíva metódu známu ako sharding. Tá umožňuje zväčšenie kapacity siete s rastúcim počtom uzlov v sieti, preto neexistuje žiadne teoretické obmedzenie v oblasti škálovania.

Čítaj tiež: NEAR Protocol – projekt, ktorý sa oplatí dlhodobo sledovať

NEAR sa v súčasnosti nachádza na 19. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Ide o projekt, za ktorým stojí kvalitný tím zložený zo známych osobností, ktoré majú skúsenosti s technológiou blockchain. On-chain dáta ukazujú, že o kryptomenu je veľký záujem zo strany veľrýb aj inštitúcií. V hedžových fondoch a portfóliách inštitúcii sa nachádza NEAR v rebríčku top 5 najviac držaných kryptomenových aktív.

Každým týždňom pribúdajú peňaženky hodlerov NEAR. Na blockchaine sa chystá vyše 500 projektov, čo je dôkazom toho, že ide o životaschopný ekosystém. Nadácia Nearu ohlásila aj prácu na vývoji stablecoinu USN, ktorý by podľa interných informácií mal mať ročné zhodnotenie ako UST spoločnosti Terra v Anchor protocole, teda 20 %.

Čítaj ďalej: TOP dôvody, prečo Bitcoin dokáže nahradiť súčasný platobný systém – časť 2.

ATH dosiahol NEAR 16. januára 2022 v cene 20,42 USD. V súčasnosti je cena kryptomeny NEAR 13,8 USD. V prípade poklesu BTC môže cena spadnúť až do hladiny 10 USD, ktorá by predstavovala ideálny priestor na nákup na dlhšie držanie. Analytik so pseudonymom Guy zaradil NEAR do svojho kryptomenového portfólia a na základe dôslednej analýzy predpokladá, že ak bude bull market pokračovať, NEAR má fundamenty na to dostať sa do top 10 a strojnásobiť svoju cenu. V každom prípade aj keby sa tak nestalo, záujem veľkých hráčov svedči o tom, že projektu veria a vidia v ňom potenciál.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre