Bitcoin opäť klesne
Bitcoin opäť klesne. Zdroj: shutterstock.com/Visuals6x/Iaremenko Sergii

Dokáže sa bitcoin v budúcnosti dostať k magickej hranici 100 000 dolárov? Podľa skúseného analytika z agentúry Bloomberg je to možné, no na tento cieľ je potrebné splniť viacero faktorov. O názore Mikea McGlona informoval portál Daily Hodl.

Bitcoin na 100 000 dolároch?

Známy analytik Mike McGlone ozrejmil svojím fanúšikom či sa bitcoinu v budúcnosti podarí dosiahnuť šesť cifernú sumu. Podľa jeho slov sa tento scenár naplní, no otázne je, v akom časovom horizonte. Dovtedy máme očakávať ďalší výraznejší pokles a to na cenu, ktorá je v súčasnosti považovaná za cenové dno. Ide o hranicu 15 000 dolárov.

Pokiaľ ide o dopyt po kryptomenách, prijatie týchto aktív je stále iba na začiatku. Je to ako internet pred 20 rokmi. Z dlhodobého hľadiska si však myslím, že si k cene bitcoinu pripíšeme ďalšiu nulu na konci. Je to len otázka času. Dovtedy investorom odporúčam, aby akumulovali, pretože je možné, že sa opäť vrátime na cenu 15 000 dolárov,“ uviedol Mike McGlone.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

McGlone na záver rozhovoru rázne upozornil investorov, že s veľkou pravdepodobnosťou budú kryptomeny klesať, nakoľko FED zrejme opäť sprísni rétoriku a to aj napriek tomu, že sa hovorí o zotavení.

Považujem to za príliš veľký skok na začiatku roka v porovnaní s realitou fungovania peňazí. Odporúčam absolútnu opatrnosť,“ dodal na záver Mike McGlone.

Očakáva sa korekcia

Slová známeho analytika potvrdzujú aj údaje z bitcoinovej siete, o ktorých sme vás informovali v našom článku: Bitcoin musí vychladnúť. Údaje zo siete signalizujú vrchol rastu.

Od začiatku roka 2023 sme v prípade BTC stále neboli svedkami zdravého protichodného cenového pohybu, v dlhodobo rastúcich trendoch tak bežného javu. To však neznamená, že by mal prísť masívny prepad.

Údaje zo siete naznačujú, že ziskovosť krátkodobých držiteľov sa naďalej pohybuje na úrovni viac ako 95 %. Tento indikátor sa považuje za pomerne presný ukazovateľ v čase, keď sa trh začína obracať do opačného smeru.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako obchodovať bitcoin v rastúcom trende, môžete si prečítať náš článok: Ako v súčasnosti obchodovať šialený rast ceny bitcoinu – na toto si dajte pozor.