Trh je aktuálne vo fáze, kedy náhodné altcoiny robia obrovské zisky behom pár dní. Medzi takéto altcoiny patrí aktuálne aj kryptomena Chromia (CHR), ktorá behom 4 dní stúpla o 800%! Čo sa však skrýva za týmto rastom a bude rast pokračovať? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Čo je Chromia (CHR)

Chromia je blockchainová platforma, ktorej cieľom je vyriešiť problém škálovateľnosti pre dApps (decentralizované aplikácie). Súčasné implementácie dApps zahŕňajú financie, hry, nehnuteľnosti a zdravotnú starostlivosť. V budúcnosti sa Chromia zameria aj na dApps zahŕňajúce dodávateľský reťazec, podnikové služby a IoT. Práve oblasť hier spôsobila aktuálny boom tejto kryptomeny. Pretože podporuje hru My Neighbor Alice (ALICE).

Mohlo by vás zaujímať: Táto kryptomena je skrytý poklad a malo by ju obsahovať každé krypto portfólio!

Partnerstvo s ALICE

Hre a NFT tokenom ALICE sa podarilo vzniknúť práve vďaka Chromia. Celé toto partnerstvo nájdete popísané podrobne na tomto odkaze.

Takisto, dnes poobede sa chystá AMA (Ask Me Anything) s predstaviteľmi Chromia a Alice. Toto je dosť podstatná udalosť, ktorá môže zahýbať cenou CHR ešte výraznejšie.

Binance launchpad

Už vo včerajšom článku som načrtol, že vďaka CHR si môžete predfarmiť token ALICE, ktorý príde na burzu Binance až 15.3. v ranných hodinách. Najviac sa tento token oplatí farmiť práve v CHR poole, pretože je tam najmenší objem prostriedkov a teda pomer odmien je výrazne najvyšší. Oproti BNB poolu viete pomocou CHR farmiť 10-15x rýchlejšie. Zrejme tento fakt, ako aj veľký záujem o Alice spôsobili to, že dopyt po CHR rapídne stúpol a vzhľadom na jeho nízku kapitalizáciu cenu prirodzene vystrelila nahor.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

Bude ešte rásť?

Na túto otázku je nemožné zodpovedať. Môžeme sa však pozrieť na faktory, ktoré cenu ovplyvňujú. Je dôležité poznamenať, že aktuálne sa podľa grafu CHR nachádza v pokročilej fáze parabolického rastu, kedy je rast v krátkom časovom úseku veľmi výrazný a rastú aj objemy nákupov. Akýkoľvek vstup v tejto fáze môže behom pár minút znamenať zisk niekoľkých desiatok percent, no rovnako sa môže lusknutím prsta prepadnúť o desiatky percent. V čase písania článku bol top na cene 0,67 USD a cena sa prepadla na aktuálnych 0,55 USD a opäť rastie.

CHR/USDT 4H, Binance

Dôležité je položiť si otázku, prečo ľudia nakupujú CHR. Vo väčšine je to práve kvôli farmingu tokenu ALICE. Tento farming bude trvať 30 dní (začal len včera). Je preto pravdepodobné, že ľudia budú tento token držať práve kvôli farmingu. Avšak, čo je aj môj prípad – nakúpil som token CHR na farming, no tento významný rast som využil a predal moje CHR tokeny vo veľmi slušnom zisku. Pokiaľ sa nájde viacero veľkých investorov, ktorí sa rozhodnú aj napriek odmenám ALICE radšej predať svoje tokeny CHR v slušnom zisku, môže nastať masívny panic sell.

Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku) 

Na druhej strane, pokiaľ budú hodleri ďalej držať CHR na farmenie ALICE a medzi časom príde ALICE so zaujímavými novinkami, prípadne samotná cena tokenu ALICE po zalistovaní na burzu bude vysoká, je možné, že cena CHR naďalej porastie. Osobne som však skeptický a prípadné nakupovanie na tejto cene by som určite neodporúčal. Tá parabolická krivka sa raz zlomí, a či to bude na tejto cene alebo stúpne ešte o ďalších pár stoviek percent nevie dopredu nikto.

Hlavne nezabúdajte – nebuďte chamtiví! Tento vlak už dávno vyrazil, počkajte sa na ďalší, ktorý sa ešte len na svoju jazdu chystá.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance