Z času na čas sa medzi kryptomenami objaví skrytý poklad. Jedná sa o kryptomeny, ktoré nie sú ešte zasiahnuté mainstreamom a nemajú expanzívny marketing, ktorý ženie ich cenu napred. Na druhej strane, majú reálne využitie, kvalitný tím vývojárov a veľké ambície. Dnes si takúto kryptomenu bližšie predstavíme. Dámy a páni – Litentry (LIT)! Poďme na to.

Aktuálne problémy a nedostatky kryptomien

Ako priradíte používateľom jedinečné identity na decentralizovanom blockchaine? Ako viete, že konkrétna adresa peňaženky, s ktorou máme do činenia, je ovládaná jedinečným jednotlivcom? Existujú určité limity, ktoré zbytočne obmedzujú DeFi sektor. 

Mohlo by vás zaujímať: EGLD po 1000% raste zažíva útlm, fundamentálne je na tom však veľmi dobre! Príde útok na ATH?

Hneď teraz si môžete požičať prostriedky vďaka DeFi. Všetky tieto pôžičky sú však zaistené nadmerne. Aj tie najlepšie krypto pôžičky vyžadujú 140% kolateralizáciu. Tiež nepoznáte identitu toho, komu požičiavate. Tým pádom si ho nevieme overiť a logicky si teda z bezpečnostných dôvodov pýtame takýto vysoký kolaterál. 

Ďalší problém je v oblasti decentralizovaného riadenia. V súčasnosti má väčšina blockchainov založených na Proof of Stake (PoS) model riadenia, kde množstvo držaných mincí určuje váhu hlasu. Možno si myslíte, že mechanizmus riadenia je decentralizovaný, pretože existuje niekoľko rôznych peňaženiek. Nemôžete však vedieť, či tieto peňaženky neovláda malá skupina jednotlivcov.

Image for post

Ďalším problémom je prípad, keď chce projekt airdropnúť kryptomeny všetkým jednotlivcom, ktorí splnia dané podmienky. Videli sme množstvo príkladov v krypto priestore, vrátane Uniwap a 1inch. Tieto tokeny boli airdropnuté na základe jedinečných adries a nie jedinečných identít. Čo to v podstate znamená je to, že ak ste vlastnili viac ako jednu adresu, dostali ste airdrop na viac ako jednu adresu. Či už to je spravodlivé alebo nie, je to úplne v rámci pravidiel.

Čo je Litentry (LIT)?

Litentry je projekt, ktorý vyvíja platformu na agregáciu a správu decentralizovaných identifikátorov alebo DID v mnohých rôznych blockchainoch. Takže v podstate platforma pre projekty a protokoly na správu a používanie DID ako vstupu do nových a zaujímavých funkcií. Litentry sa tak zameriava na riešenie vyššie uvedených problémov.

Image for post

Kryptomena Litentry je postavená na Substrate. Substrate je rámec pre budovanie decentralizovaných blockchainov. Jednou z najvzrušujúcejších vecí využívania Substrate je fakt, že je plne kompatibilný s Polkadotom. To znamená, že by Litentry mohol byť v budúcnosti spustený ako parachain v sieti Polkadot. Jeho výhody sú obrovské.

Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku) 

Sieť Polkadot bude oveľa škálovateľnejšia ako Ethereum vzhľadom na jedinečnú povahu jeho konsenzuálneho mechanizmu. Prostredníctvom tejto jedinečnej architektúry parachainu to navyše znamená, že DApps postavené na polkadotových parachainoch sú interoperabilné. Môžu byť použité v niekoľkých ďalších blockchainoch a ekosystémoch.

Image for post

Pre Litentry to znamená, že sa bude dať použiť na správu identít medzi reťazcami. Nemusí sa to obmedzovať iba na ekosystém Polkadot. To znamená, že DApps, ktoré sú postavené na blockchainoch ako Ethereum, Cosmos atď., Môžu využívať DID systém vyvinutý spoločnosťou Litentry.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú TOP 3 kryptomeny pre marec – Zaujímavé udalosti by im mohli priniesť slušný rast!

Viac do hĺbky však už nepôjdeme, pretože sú to vysoko technické veci a riešenia, ktorých pochopenie vyžaduje nejaké tie znalosti a zručnosť. Pre tých náročnejších – ak vás zaujal tento projekt, viac technických detailov nájdete v tomto odkaze.

Token LIT

LIT je utility token v sieti Litentry Network a vykonáva niekoľko rôznych funkcií. Po prvé, slúži na úhradu poplatkov. Existuje niekoľko rôznych poplatkov, ktoré budú musieť používatelia v sieti platiť.

Image for post

Tokeny LIT sa ale používajú aj na staking a ďalšie overovacie prvky a databázy, ktorých odmena je vyplácaná v LIT tokene. Vývojári siete Litentry pre svoje tokeny vyvinuli pomerne veľa prípadov použitia. V tejto fáze vývoja nie je veľa projektov, ktoré by štruktúrovali taký komplexný ekosystém pre svoje tokeny.

Image for post

Vyššie na obrázku môžete vidieť plán uvoľnenia tokenov LIT. Ako vidíte, počiatočné vydanie je nastavené rozumne so stabilnými uvolňovacími obdobiami každý štvrťrok. Do obehu teda nepôjde veľké množstvo tokenov, ktoré by dramaticky zvýšili infláciu a znížili hodnotu jedného tokenu. 3%  už sú uvoľnené vďaka Binance launch poolu. Parachain aukcie a inflácia blokových odmien sa začnú až v novembri 2025. Po spustení blokových odmien bude miera inflácie určená podľa výšky vkladu v sieti. Cieľová miera účasti v sieti je 70%, čo by znamenalo 5% mieru inflácie ročne.

Image for post

Vzhľadom na Proof of Stake algoritmus je to ešte celkom mierne. Z hľadiska ponuky je teda nepravdepodobné, že bude čeliť nadmernej inflácii. Všetko to znie pozitívne pre dlhodobé zhodnotenie ceny.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

Litentry token (LIT) je možné zakúpiť priamo na Binance – aj to mu zvyšuje kredit. Market cap je aktuálne len 150 miliónov, čo pri kvalite akou oplýva umožňuje obrovský rast, pričom ani x10 by nemuselo byť nič úžasné, vzhľadom na pomer kapizalizácie voči technickej vyspelosti projektu.

Zhrnutie

Schopnosť overiť jedinečnú identitu peňaženiek je chýbajúcim kľúčom k tomu, aby DeFi mohli ponúkať mnoho ďalších služieb, ktoré poskytuje centralizované financovanie. Všetky tieto problémy je možné vyriešiť pomocou technológie od Litentry. Navyše vzhľadom na to, že by sa dal upgradovať na Polkadot parachain to znamená, že by bol postavený na jednom z najvzrušujúcejších ekosystémov v kryptopriestore v dnešej dobe. 

Všetko to znie až príliš dobre – čo v podstate aj je. Sú tu však aj možné riziká. Existuje riziko, že sa projekt nespustí na parachaine. Existuje riziko, že konkurenčný protokol to urobí lepšie (aktuálne neexistuje zatiaľ žiadny). V budúcnosti existuje riziko narušenia bezpečnosti, ktoré by mohlo viesť k odhaleniu osobných informácií v reťazci.

Neriskujte, prenechajte obchodovanie robotom

Roboti LITBTC a LITUSDT sú aktuálne nadpriemerne ziskoví! Tip na nákup tejto mince na hodl aj pre robotov som zverejnil na mojom telegrame pár dní dozadu.

Pokiaľ si netrúfate na obchodovanie, máte k dispozícii alternatívu v podobe automatických trading botov, ktorí obchodujú za vás. Len si jednoducho nastavíte v šablóne hodnoty a hotovo – odteraz už všetko za vás vykonáva bot a vy len sledujete zisky. Pripravili sme pre vás 2 články, v ktorých sa dozviete akú investičnú stratégiu využíva robot, ako si takéhoto robota môžete nastaviť a taktiež uvidíte aj reálnu štatistiku týchto robotov, aby ste mali lepší prehľad.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance