FTX
FTX // Zdroj: www.shutterstock.com/Natchapol18

FTX, jedna z najväčších svetových búrz s kryptomenami, pokračuje v rozširovaní svojej obchodnej činnosti. Na lukratívnych Bahamách boli schválené zásadne regulačné opatrenia, ktoré umožnia spoločnosti na ostrove riadne fungovať.

Komisia pre cenné papiere na Bahamách zaregistrovala ,,FTX Digital Markets”, novú dcérsku spoločnosť globálnej kryptoburzy, ako oficiálnu spoločnosť s digitálnymi aktívami, oznámila spoločnosť 20. septembra.

Môže ťa zaujímať: Burza FTX spúšťa NFT trh – raketový rast tohto sektoru pokračuje

Regulačné schválenie kryptoburzy

Regulačné odobrenie bolo udelené podľa bahamského zákona o registrovaní digitálnych aktív a taktiež novej legislatívy súvisiacej s digitálnym majetkom v krajine, ktorá nadobudla účinnosť koncom roka 2020. Legislatíva, známa tiež ako zákon DARE, vytvára komplexný regulačný rámec pre operácie s digitálnymi aktívami na Bahamách, regulujúce poskytovateľov služieb virtuálnych aktív a dohľad nad nimi.

Postupné schválenia regulačných predpisov v rôznych krajinách výrazne pomôžu burze FTX vytvoriť si dobré meno nielen na Bahamách, ale aj v iných krajinách sveta. Burza aktívne pokračuje v rozširovaní svojej globálnej populárnosti.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Svetlá budúcnosť FTX

Ryan Salame sa stal novým generálnym riaditeľom FTX Digital Markets a odteraz bude zodpovedný za fungovanie kryptoburzy na Bahamách.

,,Vzťah, ktorý sme vytvorili s miestnymi regulačnými orgánmi, sa úspešne zavŕšil tým, že sme dostali povolenie podľa rámca zákona DARE. To mi dáva dôveru, že budeme schopní úzko spolupracovať s regulačnými orgánmi…” vyjadril sa R. Salame.

Pripomíname, že FTX je jednou z najväčších a najpopulárnejších kryptobúrz na svete. Momentálne sa tam za 24 hodín realizujú obchody za viac ako 3,5 miliardy dolárov. Spoločnosť aktívne rozširuje svoje prevádzky a získava veľkolepé spolupráce. Koncom augusta tohto roka spoločnosť oznámila spoluprácu s LedgerX. Nedávno bola taktiež uzavretá spolupráca s basketbalovou hviezdou NBA Stephenom Currym.

Čítaj ďalej: Bitcoin analýza – Začal sa bear market, alebo ideme do hlbokej korekcie?