[Správy] Cena Bitcoinu potvrdila prerazenie trendu – Experti odpovedajú, ktoré altcoiny sú najlepšie – Visa získa prístup ku Coinbase

0

Cena Bitcoinu potvrdzuje býčí trend, ale zatiaľ rozhodne nie je vyhraté. ♦ Dnes sa pozrieme na kľúčové hladiny, ktoré by mali fungovať ako support. ♦ Zistíme tiež, či je býčí trh naozaj na spadnutie. ♦ Experti v kryptomenách odpovedali pre Cointelegraph, ktoré altcoiny sú pre nich najlepšie. ♦ A Visa kúpila spoločnosť Plaid, ktorá umožňuje jednoduché prepojenie aplikácií a finančného systému. Otvára sa tak cesta aj do sveta kryptomien.

Profesionálna analýza – 14.01.20 Update altcoinov – NEO, DOGE, BAT

Bitcoin opäť v bull markete?

Bitcoin dnes robí radosť všetkým investorom, ktorí majú už nakúpené. Po dlhých mesiacoch prepadu tu máme jednoznačné prerazenie nad vrchnú stranu kanála. Tým sa potvrdzuje, že dochádza k zmene trendu. Ako je vidieť na dennom grafe, tak cena testovala návrat na nižšie hladiny, ale v posledných hodinách Bitcoin opäť rastie a potvrdenie prierazu je tak prakticky isté.

cena, [Správy] Cena Bitcoinu potvrdila prerazenie trendu – Experti odpovedajú, ktoré altcoiny sú najlepšie – Visa získa prístup ku Coinbase

Ak sa pozrieme na týždenný graf, tak uvidíme, že na 100 % potvrdenie prerazenia potrebujeme ešte zavrieť týždennú sviecu nad kľúčovou hranicou ôsmich tisíc dolárov. Ak sa však pozriete na RSI, tak to sa teraz nachádza na kľúčovej úrovni. Ak by Bitcoin ďalej stúpal, tak sa dostaneme opäť na úroveň RSI, ktorá zodpovedá bull marketu.

cena, [Správy] Cena Bitcoinu potvrdila prerazenie trendu – Experti odpovedajú, ktoré altcoiny sú najlepšie – Visa získa prístup ku Coinbase

Celý predchádzajúci bull market sa práve RSI na týždennom grafe pohybovalo nad hodnotou vyznačenou bielou líniou. Zatiaľ si môžeme dovoliť dávku optimizmu. Momentálne máme pred sebou možné obdobie konsolidácie. Na vytvorenie nového higher high je potrebné, aby cena vzrástla a to nad úroveň $ 10 325, čo by bolo nové higher high.

Expertné názory na Altcoiny

Cointelegraph vytvoril rozsiahlu sériu, kde sa pýta osobností z krypto priestoru na to, ktoré altcoiny budú sledovať v roku 2020 a dnes sa pozrieme na názory renomovaných expertov.

Paolo Ardoino ako techonologický riaditeľ Bitfinexu sa vo svojom vyjadrení zmienil o 4 minciach. Ardoino bude sledovať primárne vývoj Etherea, Monera, Tezosu a Algorandu. Ďalším expertom na kryptomeny je Paul Brody, vedúci blockchain oddelenia v Ernst & Young. Ten sa bude podľa svojich slov venovať hlavne Ethereu a vývoju jeho ekosystému.

Blockchain expert pre PwC (člen „Veľkej štvorky“) Daniel Diemers povedal, že sleduje vysoké množstvo altcoinov. Pre neho je dôležité, ako si povedú decentralizované mince v konkurencii digitálnych národných mincí a korporátnych mincí, ako je Libra od Facebooku. Podľa jeho slov to bude forma zaťažkávacieho testu pre klasické kryptomeny.

Tim Draper, ktorý je známym propagátorom BTC, povedal, že sleduje primárne Tezos. Ten podľa neho vykazuje veľmi rýchly rozvoj, čo je vo svete kryptomien dôležité. Ivan on Tech ako zástupca kryptožurnalistiky preferuje Tezos a Cardano. John Jefferies, CEO CipherTrace, sleduje primárne Ethereum, Binance Coin, EOS a privátne mince, ako Dash, Monero a Zcash.

Jonathan Levin z Chainanalysis vidí ako hlavnú udalosť spustenie Libry od Facebooku a jej vplyv na priestor. Známy trader Alessio Rastani zase verí v NEO a to primárne vďaka tomu, že si so sebou nesie étos čínskej mince. Väčšina významných osobností tak upozorňuje na Ethereum a ďalšie smart chainy. Veľa pozornosti sa upiera k Libre a predovšetkým všetci očakávajú príchod národných digitálnych mincí.

Visa kúpila Plaid

Visa novo kúpila spoločnosť Plaid, ktorá vytvorila vlastnú sieť umožňujúcu prepojenie finančných účtov a aplikácií. Visa tým ukazuje záujem o väčší prienik do digitálneho prostredia a zjednodušenie finančných interakcií na internete. Visa kúpila Plaid za 5,3 miliardy dolárov.

Jednou z vecí, ktoré sieť spoločnosti Plaid umožňuje, je prepojenie s Coinbase. To fakticky znamená, že pre držiteľov Visa kariet by sa mohlo stať nakupovanie a predaj kryptomien kategoricky jednoduchším. Je to však výhľad do vzdialenejšej budúcnosti.

Plaid tiež umožňuje priamy kontakt s peňaženkou na digitálne aktíva ABRA. Visa nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Revolut, ktorá je známa svojou kryptomenovou kartou. Celá akvizície spoločnosti Plaid je tak dobrým znamením na rozvoj infraštruktúry digitálneho prostredia. Z toho budú profitovať kryptomeny, pretože množstvo používateľov získa jednoduchý prístup do novo vznikajúcich ekosystémov.

Čo čítať ďalej:

Bitcoin za 8700$ (a zase padá) – Má dnešné rallye na svedomí BitMEX? + anketa

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre