Nový zákon v Nemecku – Od nového roka si zrejme uložíte kryptomeny aj v banke

3

Zatiaľ čo väčšina krajín sa snaží porozumieť kryptomenám a regulovať ich, Nemecko by ich na druhej strane skutočne mohlo predstaviť širokej verejnosti. Nový návrh zákona v tejto krajine naznačuje, že od budúceho roka by mali mať klienti možnosť ukladať BTC a ďalšie digitálne aktíva priamo v nemeckých bankách.

Uloženie kryptomien v nemeckých bankách

Nemecko by mohlo byť lídrom na ceste k adopcii kryptomien. Posledná správa ukazuje, že krajina sa snaží implementovať nový súbor pravidiel v prospech investorov v oblasti kryptomien. Od roku 2020 budú nemecké banky údajne pridávať do portfólia služieb pre svojich zákazníkov ďalšiu službu – ukladanie BTC a iných digitálnych aktív priamo v banke.

Finančné inštitúcie údajne umožnia, aby sa kryptomeny používali podobným spôsobom ako tradičné aktíva. Zákazníci by tak mohli okrem klasických služieb využívať aj svoje krypto aktíva rovnako ako si spravujú svoje fiatové prostriedky.

Podľa vyhlásenia je tento návrh novšou verziou predchádzajúcej verzie, ktorá sa predovšetkým snažila obmedziť programy prania špinavých peňazí.

Pozitíva striedajú negatíva

Sven Hildebrandt je spokojný s týmto novým návrhom zákona. Uviedol, že krajina by sa mohla stať rajom pre kryptomeny. Nemecko by tak mohlo a zohrávať priekopnícku úlohu v regulácii kryptografických aktív.

Pozitívnu spätnú väzbu vyjadrilo aj bankové združenie BdB. Úradníci tvrdia, že ide o krok správnym smerom, keďže bankové inštitúcie majú skúsenosti s úschovou aktív. Bankové uloženie kryptomien by mohlo chrániť investorov a pravdepodobne tiež zabrániť praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

Nie každý však preukázal takýto pozitivizmus. Správa poukazuje na kritiku zo strany spotrebiteľského centra Badensko-Württembersko. Finančný expert Niels Nauhauser si zjavne myslí, že banky sú príliš agresívne pri hľadaní nových klientov a pridanie kryptomien do ich portfólia môže mať za následok škodlivú stratu:

„Banky v zásade predávajú rôzne finančné produkty, ak majú províziu. Ak majú povolené predávať kryptomeny a vyberať si za to poplatok riskujú, že tieto aktíva vystavia riziku úplnej straty. Je to z dôvodu, že poriadne nevedia do čoho sa púšťajú.“

Či už tento zákon bude prijatý alebo nie a umožní bankám ukladať kryptomeny v banke, stále sa javí ako krok vpred pri hromadnom prijímaní a širšom využívaní digitálnych aktív.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Zdroj:
cryptopotato.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Wtf

Podla mojho nazoru je to hlupost pre ludi, ktori vobec netusia o com je crypto… nevidim dovod aby som si kupoval btc a ukladal ho na nejakej mrtvej centralizovanej platforme banky ktora bude mat urcite privatne kluce

Libor

Nebudú mať privátne kľúče…Bude to fungovať ako správa /custody/ bezpečnostnej schránky pre digitálne aktívum pre klienta. Privátne kľúče bude mať iba klient. Ten klient ale musí prejsť KYC a banka bude poznať aj obsah „schránky“, samostatný autorizovaný prístup ku obsahu však banka mať nebude.

Wtf

Dik za vysvetlenie