Krypto-hater Peter Schiff nevie prestať tweetovať o Bitcoine! Pozrite sa, čo všetko napísal

0

Nedávny úspech Bitcoinu a ďalších kryptomien neunikol ani proponentovi zlata Petrovi Schiffovi, ktorý v posledných dňoch netweetuje o ničom inom. Samozrejme, Peter je známy krypto skeptik a aktuálne rallye sa snaží vysvetliť po svojom.

Ešte pred týždňom konečne zareagoval na svoju poslednú nevydarenú investíciu. V lete totiž tvrdil, že  zlato čoskoro dosiahne nové historické maximum, zatiaľ čo Bitcoin padne späť na 4000 $. Stal sa presný opak. Zlato stále konsoliduje, zatiaľ čo Bitcoin vytvoril 90% zisk.

Peter Schiff opäť tweetuje o Bitcoine

Schiffovi to opäť nevyšlo, a tak začal tvrdiť, že porovnávať zisky Bitcoinu so zlatom nemá zmysel, keďže nemajú nič spoločné.

Investori teraz vraj vyhľadávajú rizikové investície a zanedbávajú bezpečné assety, a práve preto cena Bitcoinu rastie, zatiaľ čo zlato mierne klesá.

Počas veľkých finančných bublín mnoho assetov porazilo zlato. Všetky však nakoniec padli, zatiaľ čo vzácne kovy si udržali svoju hodnotu.

Peter si potom dál niekoľko dní pauzu a ďalšiu sériu Tweetov o Bitcoine uverejnil po tom, čo dosiahol  18 000 $. Najprv upozornil na extrémne negatívny článok publikovaný na FOX Business. Upozornili sme naň aj tu na Kryptomagazine.

Zároveň poznamenal, že väčšina serióznych médií sa na margo Bitcoinu vyjadruje pochvalne. Vrátane čínskej vládnej televízie CCTV.

Následne spomenul tulipánovú bublinu spred 400 rokov a prirovnal k nej kryptomeny. Svojich sledovateľov sa opýtal, či sa z Bitcoinu stala iba ďalšia tulipánová cibuľka.  Výsledok ankety je úplne jasný:

Schiff sa tiež pokúsil argumentovať proti jednému z argumentov, prečo má Bitcoin hodnotu. Mnohí fanúšikovia kryptomien tvrdia, že ju získava (aj) vďaka samotnej ťažbe, ktorá samozrejme stojí peniaze. Peter namieta, že ak vykope dieru do zeme a potom ju zasype, nevytvoril žiadnu hodnotu. Rovnako to je podľa neho s Bitcoinom. Mining je iba nezmyselné pálenie elektrickej energie.

A dnes svoju tyrádu ukončil skvelým tweetom o PayPale. Správne poznamenal, že ak niekto cez túto platformu nakupuje kryptomeny, tak sa vzdáva hlavnej výhody Bitcoinu oproti fiat menám.

Vo svete kryptomien sa hovorí „not your keys, not your Bitcoins!“ Bohužiaľ, ak sa niekto rozhodne nakúpiť cez PayPal, kľúč ku svojím kryptomenám nedostane. Spolieha sa iba na prísľub tejto spoločnosti a to nie je dobré.

Ak chcete nakupovať Bitcoin či ďalšie kryptomeny, urobte tak cez kvalitnú a overenú burzu a coiny si následnej pošlite do svojej peňaženky. To je jediný spôsob, ako zaistiť, že vaše kryyptomeny skutočne vlastníte vyy.

My odporúčame burzu Coinbase: Návod na pouźívanie nájdete tu:

Desktop verzia:

Coinbase

Mobilná verzia:

coinbase.com [TUTORIÁL]

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre