Analýza Bitcoin kapitalizácia

Okrem Bitcoinu (BTC) je asi načase venovať sa aj celkovej kapitalizácii trhu, ktorá za predošlých niekoľko týždňov vzrástla o neuveriteľných 50 %. To bol práve jeden z tých posledných signálov, ktoré nám tak nejako avizujú, že sa podmienky na trhu s kryptoaktívami výrazne zmenili.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Asi už málokto pochybuje o bull rune, ale aj tak treba byť dosť opatrný a nepoddávať sa FOMO efektu. Emócie vždy pracujú proti vám. A je nutné s tým skrátka kalkulovať a neustále na to myslieť. Je potrebné myslieť racionálne aj vo chvíľach, keď má človek pocit, že je klbkom emócií.

Aktuálna situácia na 1W TF CRYPTOCAP

Ako som už zdôraznil v úvode, celková kapitalizácia trhu vzrástla len za niekoľko týždňov o 50 %. Je to neuveriteľný rast a posledné potvrdenie, že bull run klope na dvere. Musíme byť ale opatrní, pretože v týchto chvíľach je práve kurz na silnej rezistencii 524 miliárd USD. Je to dosť stará úroveň ešte zo začiatku roka 2018, ale trh na ňu evidentne reaguje.

Ak sa nepodarí prerazenie, zrejme nás čaká korekcia, a najpravdepodobnejším miestom na odraz je až rozmedzie medzi 359 – 318 miliardami. To znamená pokles cca o 40 %, počas bull trendu to ale nie je nič zvláštne. Je potrebné počítať s veľkou volatilitou na obidve strany trhu. Nie je možné, aby trh len posilňoval – nič ako perpetuum mobile neexistuje.

Navyše je v spomenutej relácii vrchná hranica oblasti hodnoty (value are high) na Volume profile. Hranica oblasti hodnoty funguje ako S/R level, takže tu možno počítať s odrazom. Vlastne na základe volume profile by možno stačilo otestovať tých 359 miliárd. Je tu dosť veľká likvidita, a preto by sme nižšie možno ani nemuseli. Musíme si však počkať na reakciu kurzu.

Čo sa týka objemov, tie od leta sústavne rastú – to je dôležité bullish znamenie, že je všetko ok. Určite si všimnite objemy z aktuálneho týždňa, pretože dvojnásobne prevyšujú objemy z predošlých týždňov. Ja to osobne prikladám FOMO efektu, ktorý je tento týždeň asi najväčší. Okrem toho, tých niekoľko týždňov posilňoval predovšetkým Bitcoin, ale potom začali pumpovať vo veľkom aj altcoiny.

Indikátory

Hodnoty RSI indikátora majú 82 bodov, čo je tak akurát na začiatok korekcie. Celý trh je nesmierne prepálený, skoré prečistenie je preto neodvratné. To však neznamená, že to musí byť hneď. Nikto nemá krištáľovú guľu, aby mal perfektný odhad.

Záver

Tých varovných signálov zo strany trhu je strašne veľa a nesmieme ich ignorovať. Aj keď nám celková kapitalizácia trhu s kryptoaktívami hovorí, že je korekcia za dverami, je nutné byť nadmieru obozretný a nepodliehať davovým emóciám. Prípadná korekcia totiž môže byť dosť hlboká, a v takých chvíľach väčšina retailových investorov panikári.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

TOP 5 lacných altcoinov, ktoré v roku 2021 čaká veľký rast


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.