Kritik prirovnal hodnotu Blockchainu k excelovej tabuľke

BITmarkets BITmarkets

Uvažovali ste nad hodnotou technológie Blockchain? Nouriel Roubini, známy kritik kryptomien, má v tom jasno. V panelovej diskusii povedal, že Blockchain nie je o nič lepší ako excelová tabuľka. 

Nouriel Roubini je takisto známy tým, že predpovedal krízu v roku 2008 a získal titul Dr. Doom. Počas diskusie, na Blockchain Economic Forum v Davose, definoval Blockchain ako najviac preceňovanú technológiu v histórii.” Počas rozhovoru taktiež poukázal na to, že Blockchain a krypto nemajú nič spoločné s FinTech a súkromnou distribuovanou technológiou DLT.

Pozrite si článok, v ktorom popisujeme rozdiel medzi Blockchainom a DLT.

Súkromná služba, DLT, nie je podľa Roubiniho nič viac ako módny výstrelok, pretože jeho databáza nie je dôveryhodná ani decentralizovaná. Takisto poznamenal, že rovnako ako DLT, nemajú digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) nič spoločné s Blockchainom a kryptomenami. Roubini považuje CBDC za prostriedok na rozšírenie prístupu do registra centrálnej banky.

Aby toho nebolo málo, vyjadril Roubini svoj názor, že CBDC bude ovládať kryptomeny a radikálne zmení bankovníctvo. Predpovedá, že FinTech zmení financie a hotovosť zmizne a síce, kvôli kryptomenám to nebude. Keď je reč o súkromí, Nouriel poukázal na to, že žiadna vláda ani regulačný orgán by neumožnili použitie kryptomien, akou je Monero.

Záver

Negatívny postoj Roubiniho ku kryptomenám nie je nič nové, skôr uviedol, že 99% kryptomien nestojí za nič…

Čo čítať ďalej?

Bitcoin prekonal PayPal v objeme transakcií – čo to znamená do budúcnosti?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI