[Správy] CEO burzy Binance Zhao Changpeng – o Tether budem mať vždy obavu

Kategorie: Novinky

CEO burzy Binance Zhao Changpeng sa vyjadril, že o kryptomenu Tether bude mať vždy obavu • Univerzita v Arkansase otvára vlastné Blockchain centrum, ktoré by malo pomôcť lokálnej ekonomike • Rusko, Čína a USA sú neustále pod paľbou útokov zo strany hackerov • ICE zavedie nové futures kontrakty pre Bitcoin na vlastnej regulovanej platforme

CEO burzy Binance Zhao Changpeng sa vyjadril, že o kryptomenu Tether bude mať vždy obavu

Jedna z najznámejších osôb v kryptosvete a zakladateľ burzy Binance, Zhao Changpeng sa na nedávnej konferencií v Južnej Kórei vyjadril, že určite má o kryptomenu Tether starosť. Tým, že je viazaná na USD, fiat menu, tak nemôže zaručiť stabilitu. Je to tak najmä preto, že v histórií bolo už niekoľko veľkých pádov mien a ak by k takému pádu došlo, Tether tým môže stratiť nielen svoju hodnotu, ale aj podstatu.

Zhao Changpeng sa vyjadril na adresu Tetheru aj nasledovne:

„Ich bankové účty som pochopiteľne nevidel. Nemôžu ich zverejniť, pretože je veľmi pravdepodobné, že po tom, čo by sa tak stalo, by boli tieto účty zavreté a to si nemôžu dovoliť.“

Viac na túto tému si môžete prečítať v tomto článku: news.bitcoin.com (v EN)

Univerzita v Arkansase otvára vlastné Blockchain centrum, ktoré by malo pomôcť lokálnej ekonomike

Novovytvorená inštitúcia na Arkansaskej Univerzite bude skúmať vplyv blockchainu na štát Arkansas. Rovnako bude cieľom tohto výskumného centra ľudí a najmä mladých študentov vzdelávať o kryptomenách, blockchaine a nových technológiách spojených s týmto fenoménom.

Samotní výskumníci a učitelia na tejto škole veria, že blockchain má ešte obrovský potenciál, ktorý zatiaľ nie je využitý a môže výrazne pomôcť ekonomike tohto amerického štátu. Veľký dôraz sa bude klásť najmä na rôzne biznisové aplikácie spojené s technológiou blockchain.

Celý článok v anglickom jazyku: cryptovest.com (v EN)

Rusko, Čína a USA sú neustále pod paľbou útokov zo strany hackerov

Hackeri sú hrozbou stále a pre všetkých. Vedeli by o tom hovoriť najmä spomenuté veľmoci (Rusko, Čína a USA), ktoré sú pod paľbou útokov hackerov takmer stále. Najhoršie na tom je, že počet takýchto útokov stále výrazne stúpa.

Ide najmä o útoky na burzy, pri ktorých používatelia prichádzajú o svoje kryptomeny, ktoré si držia v peňaženkách priamo na burze. Útoky práve za cieľom spreneverenia kryptomien z burzy sa stále množia a to práve pri kryptoburzách so sídlami v Rusku, Číne a USA. Dokonca, takmer každý tretí človek, ktorí prišiel počas útoku na burzy o kryptomeny pochádza priamo z USA.

Počet takýchto útokov od roku 2016 narástol takmer až o 700%. Toto číslo je enormné a iba potvrdzuje fakt, že kryptomeny sú stále veľkým lákadlom pre hackerov.

Všetko podstatné na túto tému nájdete v tomto článku: cryptovest.com (v EN)

ICE zavedie nové futures kontrakty pre Bitcoin na vlastnej regulovanej platforme

ICE (Intercontinental Exchange) vlastniaca NYSE (New York Stock Exchange) sa v piatok vyjadrila, že na trh privedie nový typ Bitcoin futures na svojej platforme. Bakkt, nová platforma vytvorená práve spoločnosťou ICE, by mala vytvoriť regulovaný a bezpečný priestor pre inštitucionálnych investorov pri kúpe kryptomien.

Viac o ICE sa môžete dozvedieť v tomto článku: coindesk.com (v EN)

Rovnako sa môžete informovať aj v našom článku o Starbucks-e, ktorý sa zaoberá touto témou podrobnejšie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.