[Správy] CEO burzy Binance Zhao Changpeng – o Tether budem mať vždy obavu

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

CEO burzy Binance Zhao Changpeng sa vyjadril, že o kryptomenu Tether bude mať vždy obavu • Univerzita v Arkansase otvára vlastné Blockchain centrum, ktoré by malo pomôcť lokálnej ekonomike • Rusko, Čína a USA sú neustále pod paľbou útokov zo strany hackerov • ICE zavedie nové futures kontrakty pre Bitcoin na vlastnej regulovanej platforme

CEO burzy Binance Zhao Changpeng sa vyjadril, že o kryptomenu Tether bude mať vždy obavu

Jedna z najznámejších osôb v kryptosvete a zakladateľ burzy Binance, Zhao Changpeng sa na nedávnej konferencií v Južnej Kórei vyjadril, že určite má o kryptomenu Tether starosť. Tým, že je viazaná na USD, fiat menu, tak nemôže zaručiť stabilitu. Je to tak najmä preto, že v histórií bolo už niekoľko veľkých pádov mien a ak by k takému pádu došlo, Tether tým môže stratiť nielen svoju hodnotu, ale aj podstatu.

Zhao Changpeng sa vyjadril na adresu Tetheru aj nasledovne:

„Ich bankové účty som pochopiteľne nevidel. Nemôžu ich zverejniť, pretože je veľmi pravdepodobné, že po tom, čo by sa tak stalo, by boli tieto účty zavreté a to si nemôžu dovoliť.”

Viac na túto tému si môžete prečítať v tomto článku: news.bitcoin.com (v EN)

Univerzita v Arkansase otvára vlastné Blockchain centrum, ktoré by malo pomôcť lokálnej ekonomike

Novovytvorená inštitúcia na Arkansaskej Univerzite bude skúmať vplyv blockchainu na štát Arkansas. Rovnako bude cieľom tohto výskumného centra ľudí a najmä mladých študentov vzdelávať o kryptomenách, blockchaine a nových technológiách spojených s týmto fenoménom.

Samotní výskumníci a učitelia na tejto škole veria, že blockchain má ešte obrovský potenciál, ktorý zatiaľ nie je využitý a môže výrazne pomôcť ekonomike tohto amerického štátu. Veľký dôraz sa bude klásť najmä na rôzne biznisové aplikácie spojené s technológiou blockchain.

Rusko, Čína a USA sú neustále pod paľbou útokov zo strany hackerov

Hackeri sú hrozbou stále a pre všetkých. Vedeli by o tom hovoriť najmä spomenuté veľmoci (Rusko, Čína a USA), ktoré sú pod paľbou útokov hackerov takmer stále. Najhoršie na tom je, že počet takýchto útokov stále výrazne stúpa.

Ide najmä o útoky na burzy, pri ktorých používatelia prichádzajú o svoje kryptomeny, ktoré si držia v peňaženkách priamo na burze. Útoky práve za cieľom spreneverenia kryptomien z burzy sa stále množia a to práve pri kryptoburzách so sídlami v Rusku, Číne a USA. Dokonca, takmer každý tretí človek, ktorí prišiel počas útoku na burzy o kryptomeny pochádza priamo z USA.

Počet takýchto útokov od roku 2016 narástol takmer až o 700%. Toto číslo je enormné a iba potvrdzuje fakt, že kryptomeny sú stále veľkým lákadlom pre hackerov.

ICE zavedie nové futures kontrakty pre Bitcoin na vlastnej regulovanej platforme

ICE (Intercontinental Exchange) vlastniaca NYSE (New York Stock Exchange) sa v piatok vyjadrila, že na trh privedie nový typ Bitcoin futures na svojej platforme. Bakkt, nová platforma vytvorená práve spoločnosťou ICE, by mala vytvoriť regulovaný a bezpečný priestor pre inštitucionálnych investorov pri kúpe kryptomien.

Viac o ICE sa môžete dozvedieť v tomto článku: coindesk.com (v EN)

Rovnako sa môžete informovať aj v našom článku o Starbucks-e, ktorý sa zaoberá touto témou podrobnejšie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.