KPMG nakupuje Bitcoin a Ethereum!
KPMG nakupuje Bitcoin a Ethereum!,zdroj: www.shutterstock.com/JLIMAGES

Vyzerá to, že v dnešnom svete, v ktorom mnohé ekonomiky sveta zažívajú veľkú infláciu, sa kryptomeny ako Bitcoin stávajú čím ďalej, tým viac atraktívnejšie pre korporácie, ktoré chcú diverzifikovať svoje portfólia. Investovať do kryptomien sa tentokrát rozhodla kanadská prevádzka globálnej spoločnosti KPMG. Oficiálne oznámila nákup Bitcoinu či Etherea!

Mohlo by ťa zaujímať: CashApp začína umožňovať platby prostredníctvom Lightning Network!

KPMG v Kanade sa rozhodlo nakúpiť Bitcoin a Ethereum

Kanadská prevádzka KPMG oficiálne pridala Bitcoin a Ethereum do svojich zásob a pripojila sa tak k ďalším významným spoločnostiam, ako napríklad MicroStrategy, pri prechode z fiatových tradičných podielov na digitálne aktíva či kryptomeny.

KPMG je globálna sieť poradenských spoločností poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva.

Rozhodnutie pridať BTC a ETH do svojho portfólia poukazuje na presvedčenie giganta KPMG v Kanade, že kryptomeny sú „triedou aktív, ktorá sa vyvíja“. Takto sa vyjadril Benjie Thomas, vysokopostavený predstaviteľ firmy. Podľa všetkého sa kanadský KPMG rozhodol kráčať v stopách hedžových fondov a iných spoločností v investovaní do kryptomien.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Adopcia veľkých korporácií narastá

Hovorcovia KPMG uviedli, že predtým, ako sa rozhodli pridať digitálne aktíva do svojho rozpočtu, dôkladne posúdili všetky riziká vrátane vyhodnotenia daní a pod.

KPMG sa však „ponorila“ do kryptografického sektoru už v roku 2020, keď predstavila riešenie pre klimatickú infraštruktúru založené na blockchaine. Iniciatíva bola navrhnutá tak, aby pomohla spoločnostiam splniť ich ekologické a sociálne ciele.

Ako môžete vidieť, nejedna veľká korporácia sa za posledné roky zaujímala o kryptomeny v snahe diverzifikovať a zabezpečiť sa proti inflácii. Najznámejším príkladom je firma MicroStrategy, ktorá prijala svoj bitcoinový štandard premenou všetkých svojich hotovostných rezerv na BTC.

Čítaj ďalej: Ukrajina využíva Bitcoin na masívne financovanie vojny proti Rusku

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance