Koniec falšovaným kabelkám od Louisa Vuittona a Christiana Diora vďaka blockchainu?

BITmarkets BITmarkets

Firma ConsenSys sa spojila s LVMH a Microsoftom, aby vybudovala blockchainovú platformu, ktorá umožňuje spotrebiteľom overiť pravosť luxusného tovaru, ako uvádza dnešná tlačová správa.

Konzorcium tvrdí, že systém, známy pod menom Aura, je navrhnutý tak, aby „slúžil celému priemyslu s luxusným tovarom na sledovanie výrobkov”.

Značky zo skupiny LVMH, vrátane takých ako Louis Vuitton a Christian Dior, sú už do projektu zapojené – momentálne prebieha vyjednávanie o rozšírení Aury na ďalšie high-endové značky v rámci skupiny.

Sledovanie od výroby až po bazárové kusy

„AURA umožňuje spotrebiteľom nahliadnuť do histórie výrobkov a poskytne dôkazy o pravosti tovaru – od surovín, cez predajne až po použité výrobky.”

Aura má detailné informácie o každom produkte uloženom v zdieľanej knihe (blockchaine). Zákazníci potom môžu použiť oficiálnu aplikáciu na získanie certifikátu, ktorý obsahuje podrobnosti o pravosti.

Aura funguje na blockchaine Ethereum

Podľa skupiny Aura, ktorá je založená na blockchaine Ethereum a využíva Microsoft Azure, bude systém tiež ponúkať etické a environmentálne informácie, pokyny pre starostlivosť o produkty a záručné služby.

Tím, ktorý stojí za Aurou, dúfa, že ho nakoniec využijú aj konkurenčné luxusné značky, čo by prospelo zákazníkom aj samotným firmám.

Ken Timsit, výkonný riaditeľ spoločnosti ConsenSys Solutions, dodal:

„AURA je prelomovou inováciou pre luxusný priemysel. ConsenSys je hrdý na to, že môže prispieť a spolupracovať s LVMH na iniciatíve, ktorá bude slúžiť celému luxusnému priemyslu.”

Záver

Luxusné značky sa stále viac obracajú na blockchain, aby potvrdili pravosť svojich výrobkov. Je teda len otázkou času, kedy si budete môcť jednoduchým odfotením QR kódu overiť, či ide skutočne o originál. Z dovolenky si tak už nedoveziete Louis Vuitton kabelku, ktorá stojí 2 tisíc eur a za rok sa vám rozpadne, pretože ste naleteli. Myslíte, že bude existovať spôsob, ako takéto overenie obísť? Povedzte nám svoj názor v komentári.

 

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Bitcoin narazil na strop? – Ethereum si pripísalo 40 % – Litecoin útočí na 100 $

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.