Častokrát sa vedie polemika o tom, či sa dá lacným ťažobným zariadením kryptomien zarobiť. V tomto článku a pozrieme na to, aký zisk dokáže vytvárať lacnejší prístroj na ťažbu kryptomien za približne 600 USD.
Ťažba kryptomien
Samotný proces ťažby kryptomien si stále udržiava svoju popularitu. Ľudia však častokrát stroskotajú na cenách ťažobných zariadení, ktoré môžu dosahovať desiatky tisíc dolárov. Aj práve z tohto dôvodu sa kryptomenový influencer Drew Vosk rozhodol, že otestuje lacnejšiu verziu zariadenia na ťažbu kryptomien. Ako to dopadlo?
Drew otestoval miner SC-Box Mini od spoločnosti GoldShell. Toto zariadenie ťaží token Siacoin. Jeho prvotný pohľad na tento stroj bol celkom pozitívny. Označil ho ako efektívny, tichý a hlavne ziskový stroj.
„Ide o efektívny, tichý a ziskový stroj, ktorý zarába trikrát viac, ako stojí jeho prevádzka aj v domácej elektrickej sieti.”
Len pre porovnanie, drahšie ťažobné platformy spotrebujú tisíce wattov. SC-Box Mini sa však bez problémov zmestí do spotreby herného počítača či notebooku.
„Navyše ventilátory sa nemusia otáčať veľmi rýchlo, čo vám poskytuje tichý ťažobný rig, ktorý vám umožňuje rozmiestniť ho v podstate kdekoľvek vo vašom dome”.
Najdôležitejším faktom je jeho cena. SC-Box Mini sa dá zohnať za veľmi slušnú cenu 599 dolárov.
Mohlo by ťa zaujímať: Burze Coinbase môže hroziť krach! Hrozí ďalšia rana kryptomenovému trhu?
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Aké teda boli jeho výsledky?
Nastavenie, ktoré využíval Drew Vosk, mu vyprodukovalo 150 Siacoinov za deň. Za mesiac to je približne 4 650 Siacoinov. Ak si to prepočítame na cenu v USD, mesačne zarobil 50 dolárov. 33 % zo zisku musel vyhradiť na zaplatenie elektrickej energie. Vo výsledku tak zarobil 27,50 USD za mesiac. Za celý rok by tak nahromadil 402 dolárov. Investícia by sa mu tak vrátil až po viac ako roku.
Ak sa teda kriticky pozrieme na výsledky, z hľadiska profitu to nie je nič moc. Ale každý zisk je dobrý. Chce to len trpezlivosť. Finálny verdikt Voska bol tiež pomerne negatívny. Kritiku vyjadril hlavne voči vývojárom, ktorí sa nedokázali dostatočne prispôsobiť trhu s kryptomenami.
Čítaj ďalej: Štátny dlh USA masívne rastie spolu s rizikom recesie