Kedy nakupovať Bitcoin – Indikátor Mayer Multiple vám poradí, kedy nakupovať a kedy predávať

0

Otázka, kedy nakupovať Bitcoin, je kritická pre mnohých investorov. Dnes si predstavíme indikátor Mayer Multiple Indicator, ktorý vám pomôže sa rozhodnúť, či je vhodný čas na nakupovanie BTC.

Neistota investorov

Klasickým problémom investícií do kryptomien je, kedy vlastne investovať a kedy sa radšej držať ďalej. V roku 2017 bolo jasne vidieť, že väčšina nových investorov nakupovala za „prepálených“ podmienok. Veľkej časti investorov tak zostali oči pre plač.

Profesionálna analýza – Technická analýza BTC/USD – Kto bude trpezlivejší?

To je klasická, davová psychológia. Ak ostatní nakupujú, tak nakupujete tiež. Lenže táto časť davového správania väčšinou prichádza až príliš neskoro. S MM indikátorom sa môžete týmto problémom vyhnúť a vyhodnotiť relatívnu výšku ceny vo vzťahu k času.

Cena BTC je náchylná k vysokej volatilite. A preto je dôležité vedieť sa v priestore orientovať. To sa nedá bez zmysluplnej stratégie, ku ktorej práve Mayer Multiple môže výrazne prispieť. Spoliehať sa však iba na jeden indikátor je vždy riskantné a preto je dôležité si pripomenúť – nie je dobré sa spoliehať len na jeden zdroj informácií.

Mayer Multiple

Teraz už k samotnému indikátoru. Mayer Multiple je vlastne veľmi jednoduchá metóda, ktorá pochádza z rúk Trace Mayera. To je skorý investor do BTC. Jedna vec, ktorá mu na trhu chýbala bol spôsob ako určiť, či je cena relatívne vysoká alebo nízka.

Mayer Multiple je momentálna cena vydelená 200 day moving average. Priemerná hodnota MM indikátora za históriu BTC je 1,45. Momentálne sa hodnota MM indikátora nachádza na úrovni 0,77.

Na predchádzajúcom obrázku je vidieť, ako vyzerá Mayer Multiple. Zelené oblasti ukazujú čas, kedy by mal investor nakupovať BTC. Pri zelenej MM v podstate hovorí, že je cena relatívne cenovo nízko. Žlté časti sú viac-menej neutrálne. Čím vyššie indikátor dosahuje, tým viac budete riskovať pri jeho nákupe.

Červené časti by potom mali byť jasným indikátorom prehriateho trhu, kedy je nákup BTC rozhodne veľmi riskantný a v takej dobe by nemali investori vkladať nové peniaze. Pri zelenej je naopak riziko na najnižšej úrovni.

Mayer Multiple tak investorom hovorí, kedy je vhodný čas na prikupovanie a červená zóna potom značí, kedy je teoreticky vhodné predávať, ak sa na to cítite. Indikátor MM tak môže priniesť jednoduchý spôsob, ako sa na trhu s kryptomenami zorientovať a pochopiť, v akej fáze sa práve BTC nachádza.

Čo čítať ďalej:

[EuroCoin] ECB chce vlastnú kryptomenu – V roku 2020 sa dozvieme viac

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre