Kam to až môže cena Bitcoinu dotiahnuť? – Predikcie časť 2.

0

Aj v toto nedeľné popoludnie sa pozrieme na to, čo si myslia známe osobnosti o budúcnosti Bitcoinu. Budeme sa síce na to pozerať najmä prostredníctvom predikcie ich ceny, aj to však už celkom veľa hovorí o tom, aký postoj voči BTC zastávajú. V dnešnej časti (na rozdiel od tej včerajšej) by malo ísť o pomerne pozitívne odhady, ktoré hovoria o peknej budúcnosti pre Bitcoin. Poďme sa teda spoločne na ne pozrieť.

1. Max Keiser – 28 000 dolárov až 100 000 dolárov

Prvá predikcia je pomerne bizarná. Rozpätie 72 000 dolárov je v tomto prípade markantné. Má to však svoje opodstatnenie. Max Keiser si totiž myslí, že Bitcoin dosiahne 28 000 dolárov vďaka najbližšej finančnej kríze. Hneď ako sa daná kríza skončí, tak by mal Bitcoin vystreliť ešte vyššie a dostať sa až na 100 000 dolárov.

2. David Drake – 30 000 dolárov

Pomerne málo známa osobnosť v kryptomenovom svete verí, že Bitcoin sa dostane do konca roka 2020 na hranicu 30 000 dolárov. Malo by to byť najmä vďaka vstupu Wall Street do kryptomien. Zakladateľ LDJ Capital navyše verí, že kryptomeny nie sú iba o Bitcoine a že celý kryptomenový svet to má pomerne dobre rozbehnuté k vyššie celosvetovej adopcii. Dokonca si myslí, že v budúcnosti môžeme používať až stovky rôznych kryptomien na rôzne účely.

3.Jeet Singh – 50 000 dolárov

Ako portfólio manažér pre rôzne kryptomenové fondy sa Jeet Singh pomerne presne vyjadril k situácii, ktorá by mala pri Bitcoine nastať. Ešte v januári tohto roka uviedol na World Economic Forum, že Bitcoin sa dostane na 50 000 dolárov, ale predtým ho čaká zdĺhavá konsolidácia okolo hranice 10 000 dolárov. A presne to sa deje teraz. Ak by teda vyšla Jeetovi Singhovi kompletná predikcia, tak Bitcoin by v najbližších rokoch mohol pokoriť hranicu 50 000 dolárov.

4. Bobby Lee – 60 000 dolárov

Trošku smelšiu predikciu mal Bobby Lee (zakladateľ spoločnosti Bitcoin Foundation). 60 000 dolárov sa pre neho zdá byť z krátkodobého hľadiska pomerne splniteľný cieľ. Práve po dosiahnutí tejto hranice by sa však pre BTC mali začať diať veľké veci. Bobby Lee si myslí, že by mala nasledovať vyššia likvidita, rýchlejšia adopcia, ale aj cenová stabilita. Jedným dychom však dodáva, že z dlhodobého hľadiska by sa Bitcoin mohol pozrieť až na sumu 1 milión dolárov (ako sa to však dá skĺbiť s cenovou stabilitou, netuším).

5.Vinny Lingham – 100 000 dolárov až 1 milión dolárov

Ak ste si mysleli, že prvá predikcia bola bizarná, tak táto je až šialená. Ide o ten typ predikcie, kedy sa vždy na konci Vinny môže vrátiť a povedať, „Ja som vám to hovoril.“ Avšak nateraz si zakladateľ Civicu myslí, že šanca na 100 000 dolárov je 2,5 % a na 1 milión dolárov dokonca iba 0,25 %. Hlavou prekážkou tejto predikcie by mal byť fakt, že Bitcoin má tendenciu opakovať rýchly nárast s rýchlym pádom. To podľa Vinnyho spôsobuje Bitcoinu iba problémy a môže to oddialiť aj naplnenie jeho predikcie.

Záver

Dnes sme sa pozreli na trošku veselšie predikcie. Ale asi by to nebolo ono, keby sme skončili iba tu. Sami predsa viete, že existujú aj oveľa šialenejšie a zaujímavejšie predikcie napríklad z úst dvojičiek Winklevossových, Tima Drapera alebo nesmrteľného McAffeeho. No a na tie sa  spolu pozrieme v najbližšej časti.

Čo čítať ďalej?

[VIDEO] Hamilton vs. Satoshi – Skvelý rap duel, ktorý proste musíte počuť!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of