JPMorgan: Burza Coinbase môže byť veľmi významná pre update Etherea – prečo?
JPMorgan: Burza Coinbase môže byť veľmi významná pre update Etherea – prečo? Zdroj: shutterstock.com/Rcc_Btn

Banka JPMorgan tvrdí, že kryptomenová burza Coinbase bude mať veľké zisky z dlho očakávaného prechodu Etherea z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

JPMorgan vyzdvihuje staking

Analytik Kenneth Worthington vysvetlil, že na základe cien ETH vo výške 2-tisíc dolárov a výnosu vo výške 5 % by The Merge mohol zvýšiť ročný príjem burzy Coinbase o 80 až 100 miliónov dolárov vďaka stakingu.

Ostáva už menej ako mesiac do očakávanej aktualizácie Etherea, ktorá implementuje The Merge približne 15. septembra 2022. Očakáva sa, že pôjde o veľkú udalosť pre sieť, ktorá už niekoľko rokov funguje na konsenze Proof-of-Work.

Analytik z banky JPMorgan Kenneth Worthington na túto udalosť reagoval a investorom vysvetlil, že kryptoburza Coinbase by mohla byť „významným miestom“ tejto aktualizácie. Analytik investičnej banky tiež poznamenal, že príjmy zo stakingu by mohli posilniť aj burzy ako FTX či Binance:

Vidíme slušnú príležitosť na príjmy zo stakingu vzhľadom na to, že očakávame, že inštitucionálni klienti budú významne prispievať ku stakovaniu ETH. Prevažná väčšina ekosystému však zostáva na retailových investoroch. Na to, aby ste sa stali validátorom, je potrebné vložiť 32 ETH. V súčasnosti však už viaceré burzy ponúkajú služby stakingu Etherea so zanedbateľnými požiadavkami na zárobok zo stakingu týchto aktív.“

Mohlo by ťa zaujímať: Michael Burry, ktorý predpovedal krach v roku 2008, predal všetky svoje akcie – je to signál?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najviac ETH je na Coinbase

Podľa ETH Staking dashboard je Coinbase v súčasnosti najväčšou platformou podľa počtu tokenov ETH a počtu validátorov. Z viac ako 13 300 000 ETH uložených v kontrakte ETH 2.0 vlastní Coinbase až 14,7 %. Burzy ako Kraken či Binance majú tiež významné pozície. Worthington očakáva, že Coinbase bude z odmien za staking výrazne profitovať, čo sa tejto burze bude vzhľadom na súčasné problémy veľmi hodiť.

Odhadujeme, že prírastok ročných príjmov Coinbase vďaka The Merge bude 650 miliónov dolárov za predpokladu, že cena za jeden ETH bude 2 000 dolárov. Predpokladá sa taktiež prírastkový ročný príjem vo výške 80- až 100-miliónov dolárov z výnosov len zo stakingu,“ dodal analytik.

Ako sme už dávnejšie spomínali, Coinbase vykázal v druhom kvartáli čistú stratu až 1,1 miliardy dolárov.

Čítaj ďalej: Ďalšia rana pre Coinbase: miliardová strata za druhý kvartál

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance