Bývalý bankár Goldman Sachs: „Wall Street sa v prípade Bitcoinu mýli a poviem vám prečo”

Novinky Wall Street a Bitcoin
Wall Street a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Peshkova
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bývalý významný bankár z Goldman Sachs je presvedčený o tom, že sa Wall Street v otázke Bitcoinu mýli. Podľa neho doteraz neporozumeli, aký má Bitcoin význam.

Bitcoin je forma zdravých peňazí

John Haar kedysi pracoval ako bankár pre spoločnosť Goldman Sachs. Osobne si myslí, že Bitcoin nemá dostatočnú podporu zo strany štandardných finančných inštitúcií, ako je napríklad Wall Street. Svoje názory vyjadril v eseji pre súkromných klientov maklérskej platformy Swan Bitcoin.

Po mnohých rozhovoroch môžem povedať, že ak existujú ľudia v starých štandardných finančných inštitúciách, ktorí majú dobre preskúmaný postoj k tomu, prečo Bitcoin nie je dobrá forma peňazí alebo prečo Bitcoin nebude úspešný, nepodarilo sa mi ich nájsť,” uviedol Haar.

Prečítaj si tiež: Nepríjemné dôkazy o kryptomene Ethereum. Najnovšie dáta vyvracajú mýty o decentralizovanosti

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Haar sa o Bitcoin začal zaujímať v roku 2017, keď sa o tejto kryptomene dopočul v médiách. Najsilnejšia a najznámejšia kryptomena podľa neho jasne zlepšuje nedostatky zlata. Negatívny postoj voči BTC a iným kryptomenám podľa neho pramení z nevedomosti:

Oveľa častejšie sa stáva, že človek predstiera, že sa v danej téme dobre vyzná, a zastáva vyhranený názor bez ohľadu na svoje základné znalosti – a to platí najmä pre tému, ktorá sa dotýka sveta investovania.

Snaha vlád zotrvať

Podľa Haara majú svetové vlády voči kryptomenám averziu aj z dôvodu, že chcú za každú cenu zotrvať v súčasnom finančnom systéme. A ľudia majú stále tendenciu ich nasledovať. Vlády tak vytvárajú akýsi štít, ktorý má byť obranou existujúcich finančných systémov.

Na týchto veciach nie je vo svojej podstate nič zlé. Toto správanie však bráni ľuďom v štandardných finančných systémoch získať nezávislosť. Živia sa tým, že poznajú špecifiká svojho sektoru a majú slabú motiváciu skúmať nové finančné systémy,” uzatvára Haar.

Čítaj ďalej: Ethereum je na kľúčovej rezistencii. Ak ju prekoná, začne veľký rast