JPMorgan: Blockchain bude prínosom pre bankový sektor
JPMorgan: Blockchain bude prínosom pre bankový sektor Zdroj: shutterstock.com/24K-Production

Vedúci oddelenia zameraného na blockchain technológiou spoločnosti JP Morgan sa domnieva, že blockchain bude mať radikálny vplyv na to, ako podniky sprostredkovávajú dôveru medzi zákazníkmi.

Summit Yahoo Finance All Markets

Počas summitu Yahoo Finance All Markets: Crypto, ktorý sa konal 7. februára v New Yorku sa Umar Farooq vyjadril:

“Domnievam sa, že technológia blockchain bude mať radikálny vplyv na biznis, pretože spoločnosti sa zameriavajú na spájanie ľudí a poskytovanie dôvery medzi jednotlivými stranami. To sa s nástupom blockchainu radikálne zmení. Táto technológia sa totižto postupne stáva súčasťou základných infraštruktúr, ktoré túto dôveru poskytujú.”

Podľa Farooqa má každá úroveň biznisu v rámci banky svojich odborníkov na blockchain. Kým v počiatočnom štádiu vývoja boli tieto tímy pomerne malé, dnes im banka prikladá značný význam.

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan, Jamie Dimon verí v potenciál blockchainu

V októbri minulého roka sa bankový gigant z Wall Street, JPMorgan, spojil s Royal Bank of Canada a Austrálskou bankou New Zeland Banking. Ich cieľom bolo spustenie novej siete na spracovanie platieb, ktorá využíva technológiu blockchain. Medzinárodná informačná sieť (IIN – Interbank Information Network) bude mať za cieľ umožniť jednotlivcom aj spoločnostiam rýchlejšie transakcie s vyššou bezpečnosťou.

Okrem dôvery v túto technológiu je Farooq pozitívne naklonený aj k trhu s kryptomenami, ktorý podľa jeho slov len potrebuje dostatočný čas, aby sa vyvinul.

Zdá sa, že JP Morgan zmenil svoj postoj o 180 stupňov, keďže ešte na jeseň minulého roku Jamie Dimon nazval bitcoin podvodom. V tom čase sa zároveň vyjadril, že každý zamestnanec, ktorý obchoduje s touto menou bude v momente prepustený. Neskôr svoje vyjadrenia označil za unáhlené.

Farooq na summite Yahoo Finance All Markets vyjadril otvorenejší názor a dodal:

“Povedal by som, že kryptomeny majú svoje problémy. Zároveň si však myslím, že ich pomenovaním sa môžeme pokúsiť tieto chyby vyriešiť.”

Napriek tomu, že Farooq vyzdvihol množstvo pozitív ohľadom digitálnych mien, upozornil tiež, že existujú aj určité obavy, ako napríklad pranie špinavých peňazí. Poznamenal, že pre bankový sektor a regulačné orgány je predovšetkým potrebné vedieť, kto je zákazník a odkiaľ jeho peniaze pochádzajú.

O tom, ako Jamie Dimon rád mení svoj postoj ku kryptomenám sme vás informovali už vo viacerých článkoch, ktoré si môžete prečítať po kliknutí na odkazy nižšie.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance