Kto založil Bitcoin?
Kto založil Bitcoin? Zdroj: Shutterstock.com/Sergey Kohl

Edward Snowden sa dostal do hľadáčiku americkej vlády a CIA po tom, čo odhalil jeden z najväčších svetových podvodov v prípade sledovania a odpočúvania ľudí. Snowden musel utiecť zo Spojených štátov, pretože zverejnil tisíce tajných dokumentov americkej Národnej bezpečnostnej agentúry NSA.

Podľa Snowdena je fascinujúce, ako sa dokáže Satoshi Nakamoto držať v úzadí aj po 14 rokoch od založenia BTC. Práve v deň výročia, čiže 31. októbra, Snowden zdieľal na svojom twitterovom účte bielu knihu Bitcoinu.

Dnes je to už 14 rokov od založenia Bitcoinu a Satoshi sa stále drží v anonymite. To je pozoruhodné,“ uviedol Snowden.

Časť kryptomenovej komunity sa dokonca vyjadrila, že za pseudonymom Satoshi Nakamoto stojí práve Snowden. Ten tieto tvrdenia veľmi rýchlo poprel a označil ich za nepravdivé.

Bývalý expert a konzultant spravodajskej služby sa vyjadril aj k rýchlosti transakcií Bitcoinu, ktoré považuje za prelomové:

V súčasnosti je rýchlosť transakcií veľmi dôležitá. Transakcie sa dokážu dostať z jednej peňaženky do druhej prakticky okamžite.

Snowden musel po zverejnení dokumentov NSA utiecť. V októbri 2020 získal možnosť neobmedzeného pobytu v Rusku a následne mu Putin pridelil ruské občianstvo. Bývalý konzultant NSA patrí k najväčším podporovateľom Bitcoinu a kryptomien.

Prečítaj si tiež: 28-ročný krypto-milionár radí, ako zbohatnúť na kryptomenách. Čo odporúča?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance