Je vo vašom portfóliu token XRP? Majte oči na stopkách blíži sa kríž smrti!

0

Token XRP, ktorý je podľa celkovej trhovej kapitalizácie aktuálne šiestou najsilnejšou kryptomenou sveta, vykazuje na grafe známky blížiaceho sa kríža smrti. V minulosti bol tento jav znakom vytvorenia nového lokálneho dna, čo sa môže stať aj teraz. Tento signál sa v prípade XRP objavuje prvýkrát za posledných päť mesiacov. Podľa analytikov môžeme očakávať silný medvedí útok, ktorý je pre signál kríža smrti typický.

Čaká XRP silný medvedí cyklus?

Traderi s napätím očakávajú scenár, ktorý by mal nastať v priebehu maximálne dvoch dní. Blíži sa prekríženie 50-dňového a 200-dňového kĺzavého priemeru, čím sa potvrdí kríž smrti. Teoreticky nás teda čaká silný výpredaj, no historické údaje naznačujú opak.

Prečítajte si tiež: Analýza Tron a XRP – Tieto nákupne levely sledujem

V prípade XRP sa kríž smrti nie vždy zachoval podľa predpokladov analytikov. V minulosti napríklad vo februári tohto roka, predtým v marci 2020, auguste 2019 a apríli 2018 sa po objavení kríža smrti vytvorili na grafe hlavné alebo prechodné cenová dná. V prípade jedného z nich dokonca okamžite nastal tlak býkov.

XRP/USD blížiaci sa kríž smrti na dennom grafe. Zdroj: TradingView/Coindesk
XRP/USD blížiaci sa kríž smrti na dennom grafe. Zdroj: TradingView/Coindesk

Výskyt kríža smrti nie je ničím prekvapujúci, keďže sa počas medvedieho trhu objavuje prakticky pravidelne. Tento ukazovateľ je výsledkom dlhodobého medvedieho cyklu. Najčastejším znakom je, že je trh prepredaný. V tomto prípade nám tento jav potvrdzuje aj indikátor RSI, ktorý má taktiež medvedí charakter. V tomto prípade teda s veľkou pravdepodobnosťou nastane silný útok medveďov.

Môže vás zaujímať: Konečne náznak býčieho signálu pre Bitcoin? Shortové pozície na Bitfinexe klesli o 25%!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Support pre XRP sa nachádza na úrovni lokálneho minima 0,51 USD. V prípade prelomenia tejto hodnoty je najbližší silný support na cene 0,43 USD, čo predstavuje 61,8% Fibonacciho retracement.

XRP/USD denný graf. Zdroj: TradingView
XRP/USD denný graf. Zdroj: TradingView

Majte oči na stopkách a buďte v pozore, pretože v prípade XRP môže dôjsť k veľkému poklesu. Podrobnejšiu analýzu tohto projektu, ktorému sa pravidelne venujeme nájdete v tomto článku: Analýza BTC, ETH, XRP, TRX – Ideme na dôležitý support!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.