Bude Cardano naďalej rásť?
Bude Cardano naďalej rásť? Zdroj: Shutterstock, AdriaVidal

Cardano prežíva naozaj veľmi úspešné obdobie, ktoré koniec koncov každý hodler dlho očakával. Čo však môže prísť po viac ako 30-percentnej rallye?

Bude Cardano pokračovať v raste?

Cardano je dlhú dobu považované za projekt, ktorý zatiaľ ani zďaleka nenaplnil svoj potenciál. Po viac ako 30-percentnej býčej jazde je teda otázkou, čo by mohlo nasledovať ďalej? Dokáže si token ADA udržať takú silnú dynamiku?

Podľa portálu Messari Research si blockchain Cardano počas minulého týždňa udržal kumulatívny výnos na úrovni 34,4 %, čím sa dokonca dostal pred BTC, SOL, DOGE, DOT a ETH.

„Katalyzátory, ktoré stoja za nedávnym výkonom alternatívneho aktíva Layer-1, by mohli súvisieť s tým, že token tvorí najväčší percentuálny podiel v rámci ´Smart Contract Platform ex Ethereum Fund´ spoločnosti Grayscale. Taktiež za tým môže byť aj burza Coinbase, ktorá oznámila podporu pre staking tokenov ADA.“

Mohlo by ťa zaujímať: Ako zameniť Bitcoin za euro jednoducho a lacno – návod pre začiatočníka

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Starý ekosystém je preč?

Zaujímavosťou je, že sa väčšina obchodníkov nezúčastnila nedávneho rastu Cardana. Aspoň to tak naznačuje portál Santiment, ktorý ukázal, že k obrovskému nárastu objemov transakcií došlo začiatkom marca, keď sa token ADA obchodoval za približne 0,9 USD. 30-percentný nárast však nezaznamenal ani polovičný objem týchto transakcií. Ako je to možné?

Objem transakcií ADA
Objem transakcií ADA. Zdroj: Santiment

Ukazovateľ s názvom „Awesome Oscillator“ vyvodzuje trendy zo sviečkových formácií. Po 21. marci sa zelené sviečky posunuli nad nulovú líniu a začali rásť. V skutočnosti za posledných 5 dní ukazovateľ do istej miery naznačoval býčí signál pre ADA. No klesajúci trend objemov sa nezastavil.

Čas teda ukáže, či sa investori opäť vrátia k veľkým nákupom tokenov ADA.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance