Solana je ekologickejšia ako Google?
Solana je ekologickejšia ako Google? Zdroj: Shutterstock, David Sandron

Sieť Solana sa pomaly dostáva do popredia. Predstavitelia tejto platformy prišli s veľmi zaujímavým zistením. Jedna transakcia v tomto blockchaine vraj vyžaduje menej energie, ako dve vyhľadávania v Google.

Solana vs. Google

Solana budí veľkú pozornosť nielen z hľadiska vysokej efektivity v oblasti spracovávania transakcií, ale aj z hľadiska ekológie. Aspoň tak to tvrdia predstavitelia projektu. Môže byť táto blockchainová sieť naozaj ekologickejšia ako internetový gigant Google?

Prečítaj si tiež: Top 3 spôsoby, ako pasívne zhodnocovať kryptomeny – Porovnanie, riziká a zhodnotenie

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

V správe nadácie Solana Foundation sa uvádza, že jedna transakcia si vyžaduje 0,00051 kWh, resp. 1836 Joulov energie. V prípade jedného vyhľadávania vo vyhľadávači Google ide o spotrebu 1080 Joulov. Takže dve takéto vyhľadávania spotrebujú viac energie, ako spracovanie jednej transakcie v sieti SOL.

To však nie je všetko. V správe sa ďalej uvádza, že transakcia v SOL vyžaduje 24-krát menej energie, ako nabíjanie mobilného telefónu. Pri porovnávaniach nekončíme. Jedna transakcia je energeticky menej náročná, ako udržiavanie LED žiarovky, ktorá svieti 1 hodinu (36 000 J), či práca na PC so spotrebou 46 800 J.

Mohlo by ťa zaujímať: Analýza CRO – trh je v korekcii, no Crypto.com dosahuje zisk 11 % iba za pár hodín

Zníženie uhlíkovej stopy

Ekológia sa v prípade kryptomien stáva najdiskutovanejšou témou. Práve preto môže byť úsilie projektu SOL veľmi dobrou cestou. Solana Foundation chce pracovať na uhlíkovej neutralite. Do roku 2021 chcú zrealizovať program, ktorý výrazne skompenzuje uhlíkovú stopu ekosystému.

Preteky o čo najväčšiu ekologickosť a efektivitu tak môžu začať. Sieť Ethereum má čo robiť, aby si v tomto prípade udržala prvé miesto pred stále silnejšou konkurenciou.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre