Je práve vynikajúca príležitosť na kúpu Bitcoinu? Podľa analytikov áno!
Je práve vynikajúca príležitosť na kúpu Bitcoinu? Podľa analytikov áno! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Wit Olszewski

Podľa niektorých analytikov Bitcoin podľa trhovej kapitalizácie vykazuje známky pozitívneho obratu za posledných 24 hodín. To by mohlo byť býčím signálom budúceho odrazu Bitcoinu od supportu na 40 000 smerom hore.

Čaká Bitcoin v blízkom čase rast?

Niekoľko populárnych kryptomenových analytikov verí, že budúcnosť vyzerá pre Bitcoin (BTC) ružovo, keďže po týždňovom poklese získal späť hranicu 40 000 USD po  3,5-percentnom výkyve.

Populárny technický analytik na Twitteri s názvom „TechDev“ predpovedal svojim 381 000 sledovateľom, že cena Bitcoinu v blízkej budúcnosti pôjde hore. Vo svojom grafe zo 14. apríla vytvoril porovnanie medzi obrovským nárastom indexu Dow Jones Industrial Average v 80. a 90. rokoch a cenou Bitcoinu za posledných šesť rokov. Ako však vieme, výkonnosť kryptomeny v minulosti nie je zárukou budúcich výnosov, ale existujú určité podobnosti s historickými cenovými akciami, ktoré, ak by sa opakovali, naznačovali by, že cena BTC bude rásť od súčasnej hladiny. Analytik povedal: „Časy sa menia... Makro agregované ľudské správanie zvyčajne nie. #BTC

Vedúci analytik spoločnosti Blockware Solutions, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinov, Will Clemente, poukázal na to, že BTC sa nachádza v „zóne veľkých príležitostí“, a to na základe údajov zostavených jeho firmou a spoločnosťou Glassnode, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, teda on-chain dátami.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 3 kryptomeny, ktoré vám zarábajú peniaze, kým spíte – 1. časť

14. apríla na Twitteri napísal, že „Toto je najdlhší čas, ktorý kedy Bitcoin strávil v tejto zóne.“ Clemente naráža na cenové hladiny v rozpätí 30 000 – 48 000, kde sa Bitcoin pohybuje už niekoľko mesiacov.

Bitcoin na 135 000?

Populárny bitcoinový analytik Dave the Wave s 36 000 sledovateľmi tweetoval, že je pevne presvedčený, že Bitcoin je pripravený urobiť dramatický krok na základe Gaussových a Guppyho metrík. Nie je však isté, akým smerom pôjde. Jediné, čo o tom mohol povedať, bolo, že to „čoskoro bude výbušné…“ Jeho dlhodobým cieľom pre cenu Bitcoinu do polovice budúceho roka je cena 135 000 dolárov.

Zakladateľ spoločnosti Real Vision a kryptomenový investor Raoul Pal sa objavil v relácii Layah Heilpern Show na YouTube, kde 13. apríla diskutoval o makroekonomických efektoch a kryptomenách. Povedal, že napriek všetkému, čo kryptomenový trh prežil za posledné dva roky – pandémia COVID-19, rastúca inflácia a vojna na Ukrajine – kryptomeny stále nedosiahli nové minimum. Dodal, že „zvyčajne je to signál, že trh našiel svoje dno.“

Pal tiež veľmi podporuje rozsiahle nákupy bitcoinov spoločnosťou Terra, ktoré sa použijú ako kolaterál pre jej algoritmický stablecoin TerraUSD (UST). Povedal: „Toto je začiatok, keď ľudia používajú bitcoiny ako kolaterál,“ pričom dodal: „Určite uvidíme, že suverénne investičné fondy budú vlastniť bitcoiny, pretože ide o dlhodobé sporiace aktívum.“  Zakladateľ spoločnosti Terra Do Kwon „je na misii“ s cieľom zabezpečiť UST s približne 3 miliardami dolárov v BTC. Luna Foundation Guard 13. apríla kúpila 2 500 BTC v hodnote približne 100 miliónov $.

Čítaj ďalej: AVAX sa podľa tohto patternu môže s cenou posunúť na nové ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre