Jack Dorsey Bitcoin a decentralizovany twitter

Zakladateľ Twitteru Jack Dorsey včera v rozhovore pre Reuters odpovedal aj na otázky o kryptomenách. Okrem iného vyhlásil, že Bitcoin má podľa neho stále najväčšiu šancu stať sa globálne akceptovanou internetovou menou. Čiastočne iste aj preto, že v roku 2020 ho už iba málokto berie na ľahkú váhu.

“Myslím si, že internet potrebuje svoju natívnu menu a Bitcoin je pravdepodobne najlepšia alternatíva. Zatiaľ neexistuje nič zaujímavejšie, i keď v budúcnosti sa to môže zmeniť, vzhľadom na to, že veľa ľudí pracuje na alternatívach.”

Jack Dorsey ďalej vyzdvihol princípy, na ktorých Bitcoin funguje a ktoré sa zhodujú s pôvodnými princípmi a hodnotami samotného internetu. Decentralizácia a rozdeľovanie moci medzi ľudí.

“Internet je hnaný konsenzom. Vytvárame ho všetci a každý ho môže zmeniť. Bitcoin je postavený na rovnakých myšlienkach. [..] Každý kto má dobrý nápad, môže prispieť k Bitcoinu. nemusí byť súčasťou žiadnej firmy.”

Zakladateľ Twitteru v minulosti rozprúdil konšpirácie po tom, čo začal hľadať blockchainových vývojárov a sľuboval výplatu v BTC. Nakoniec však poprel, že by pracoval na vlastnej kryptomene. Zabudnime teda na TwitterCoin! Bitcoin je podľa Jacka aj tak lepšou alternatívou. Blockchainových vývojárov s najväčšou pravdepodobnosťou poveril vývojom decentralizovanej varianty Twitteru.

V rozhovore pre Reuters totiž označil blockchain za kľúčovú technológiu. Pomôže napraviť problémy, ktoré v súčasnosti sužujú internet. Taktiež priznal ťažkosti, ktoré sprevádzajú Twitter, ako centralizovanú platformu a vyhlásil, že budúcnosť spočíva v decentralizácii.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance