Kryptomeny ožívajú! – TOP4 altcoiny ktoré dnes spravili +10%

0

Trh s kryptomenami cez víkend pokračuje v miernom raste. Bitcoin konsoliduje nad hladinou 10 000 $ a jeho pohyby nie sú nijak dramatické. Aktivita altcoinov však zase narastá. Ethereum dnes dosiahlo 380 $, Litecoin takmer 50 $ a Bitcoin 10 500 $. Najviac však prekvapil Polkadot, ktorý po 12% pumpe pristál v TOP5 najväčších kryptomien.

Polkadot – MultiChain technológia s obrovským potenciálom

4h DOT/USD - Kraken
4h DOT/USD – Kraken

Polkadot je relatívne nová kryptomena. Spustená bola približne pred mesiacov, no z technologického hľadiska ide o jedenz najkvalitnejších coinov na trhu. Od Bitcoinu alebo Etherea sa líši tým, že vytvára mosty medzi blockchainami. Spája tak dokopy siete rôznych kryptomien a kapitalizáciu 4,4 miliardy dolárov si rozhodne zaslúži.

Môže vás zaujímať: Bitcoin NIKDY nepadá pod tento indikátor – Nakupujte podľa neho a zarobíte

Binance Coin – Burzová kryptomena

4h BNB/USD - Binance
4h BNB/USD – Binance

Polkadot však nie je jediný altcoin, ktorý dnes spravil dvojciferný zisk. Potešil aj Binance Coin, ktorý preskočil Litecoin a po 13% raste je na ôsmom mieste v kapitalizácii. BNB je natívnym coinom burzy Binance a má niekoľko využití. Traderi ho držia, aby si znížili poplatky za obchodovanie a investuje sa s ním do IEOs. Šéf Binance Changpeng Zhao nedávno oznámil, že sa chystá nová vlna IEOs takže očakávame zvýšený záujem o BNB.

Yearn.finance – Úspešný DeFi coin

4h YFI/USDT - Binance
4h YFI/USDT – Binance

Tretím dnešným altom ktorý vykázal dvojciferné zisky je yearn.finance (YFI). Ide o natívnu kryptomenu rovnomenného DeFi projektu, v ktorom je v súčasnosti uzamknutých cca 800 miliónov dolárov a čo z neho robí piaty najväčší DeFi projekt.. DeFi altcoiny v posledných mesiacoch zaznamenali veľký rast vďaka prílevu kapitálu do tohto sektora.

Zcash – Jediná skutočne anonymná kryptomena na trhu

4h ZEC/USD - Bitfinex
4h ZEC/USD – Bitfinex

Americký daňový úrad (IRS) nedávno vypísal odmenu pre spoločnosti, ktoré dokážu prelomiť anonymitu Monera (XMR). Anonymné transakcie na tejto sieti fungujú relatívne jednoduchým spôsobom a s dostatočnou výpočtovou kapacitou a chytrou technológiou je možné veľkú časť transakcií deanonymizovať. Pri kryptomene Zcash to však nejde. Existuje na to matematický dôkaz.

Prečítajte si: Americká vláda ponúka $625 000 za hacknutie Monera a Lightning Network

Záver

Trh s kryptomenami sa pomaly ale isto prebúdza. Nasledovať by mohol Bitcoin, ktorý nejaví záujem klesnúť výraznejšie pod 10 000 $. Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj na trhu.

Myslíte si, že toto by už mohol byť korekcie? Support na 10 000 $ krásne drží. Poďte zahlasovať v našej ankete. Výsledky sú celkom zaujímavé.

Support na 10 000 $ drží – Je toto koniec korekcie? – ANKETA

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre