Jack Dorsey popiera prácu na TwitterCoine – Myslí si, že Bitcoin je budúcnosť!

0

Facebook a jeho stablecoin Libra patrí nepochybne medzi najpodstatnejšie správy tohto roka. Ihneď po vyhlásení tejto novinky sa objavili komentáre a klebety, ktoré spomínali, že podobné oznámenie má čoskoro prísť aj zo strany Twitteru. Doteraz sa tak však nestalo. Práve naopak. Jack Dorsey, CEO Twitteru na nedávnej konferencii v Austrálii vyhlásil, že nemá žiaden záujem vytvoriť vlastný TwitterCoin. Prečo sa však takto rozhodol?

Bitcoin je najlepšou možnosťou

Nie je žiadnym tajomstvom, že Jack Dorsey je obrovským fanúšikom Bitcoinu. Na jeho adresu sa vyjadruje pozitívne takmer stále. Ako CEO Twitteru, ale aj spoločnosti Square, môžu mať jeho názory a rozhodnutia veľký dopad. Ako však sám uviedol, vlastnú kryptomenu alebo token sa v blízkej dobe nechystá spustiť. Podľa jeho názoru, centralizované coiny neslúžia ľuďom tak dobre, ako tie otvorené.

Na konferencii v austrálskom Melbourne takisto opäť vyjadril svoju podporu Bitcoinu.

„Myslím si, že Bitcoin je aktuálne najlepšou možnosťou, pretože je najodolnejšou a najstaršou kryptomenou. Táto kryptomena bola niekoľkokrát bol skúšaná rôznymi udalosťami, ale doteraz vždy uspela.“

V rozhovore pre The Sydney Morning Herald takisto potvrdil, že kvôli všetkým zmieneným argumentom nemá v pláne vytvoriť vlastnú kryptomenu. Twitter coin, Twitcoin alebo akýkoľvek iný token/coin preto z jeho strany nemožno očakávať. Navyše na záver pridal ešte jedno smelé vyjadrenie na adresu BTC:

„Ak by som si mal spomedzi všetkých kryptomien vybrať tú, ktorá by sa mala stať akousi menou internetu, najväčšiu šancu má v mojich očiach Bitcoin.“

Záver

Vyjadrenia Jacka Dorseyho určite nikoho neprekvapujú. CEO sociálnej siete Twitter už dlhodobo fandí Bitcoinu a dáva najavo 100 % podporu tejto kryptomene. Práve preto nemôže nikoho prekvapiť ani to, že sa nepokúša vytvoriť svoju vlastnú. Myslíte si však, že ide o správne rozhodnutie? Čo ak sa Libre podarí uspieť? Bude sa Twitter so svojou vlastnou kryptomenou hrnúť na trh alebo si takto nechá utiecť obrovskú biznis možnosť?

Čo čítať ďalej?

Kľúč k úspešnému obchodovaniu – Myslenie v pravdepodobnostiach – Denník 12. týždeň

Zdroje:
dailyhodl.com
en.ethereumworldnews.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre