Spoluzakladateľ Redditu tvrdí, že cena Etherea dosiahne tento rok 15 000 USD.
Spoluzakladateľ Redditu tvrdí, že cena Etherea dosiahne tento rok 15 000 USD. Zdroj: shutterstock.com/Primakov

Spoluzakladateľ Redditu tvrdí, že cena Etherea dosiahne tento rok 15 000 USD – Telegram zrušil ICO – CTO Redditu povedal, že zvažujú znovuzavedenie platieb kryptomenami – Coinbase poskytla súhrn dotazníkov pre americký úrad verejnosti – Pozor na FacexWorm, malewarové rozšírenie prehliadača Chrome – Výrobcovia lietadiel sa obracajú k blockchainu pre prevenciu porúch – Duo zlodejov BTC “Discount Bitcoin Bandits” bolo zatknuté – CEO MasterCard povedala, že zákaz nákupu kryptomien na kreditné karty znížil objem transakcií – Čínske národné rádio spochybnilo OKEx – Rusko sa chce stať lídrom v blochchainovej technológii

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Alexis Ohanian, spoluzakladateľ Redditu, predpovedá, že cena Etherea (ETH) dosiahne v roku 2018 15 000 USD. Ak by sa Ohanianova predpoveď ukázala ako pravdivá, strop ETH by stúpol zo 67 miliárd USD na takmer 2,5 bilióna USD. Cointelegraph.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Telegram, obľúbená služba okamžitých správ založených na cloude, zrušila plánovanú časť verejnej počiatočnej ponuky mincí (ICO), pretože získala viac peňazí, než požadovala. Financie vyzbierali prostredníctvom súkromného predpredaja. Bitconist.com (v EN)

Christopher Slowe, CTO Redditu, obvinil “vysoké poplatky” z toho, že platforma prestala prijímať platby v Bitcoine. Naznačil však, že platby v BTC by sa mohli čoskoro vrátiť. Ak by sa Bitcoin vrátil, bude to spoločne s platbami v kryptomenách Ethereum a Litecoin, dodal Slowe. Coindesk.com (v EN)

Tip redakcie: Reddit ruší nákupy za BTC

Burzy

Kryptoburza Coinbase formálne odpovedala na otázky generálneho prokurátora zo štátu New York Erica Schneidermana, a jej vedenie sa rozhodlo zdieľať časť tejto reakcie s verejnosťou. Päťstranový list, ktorý vypracoval Mike Lempres, hlavný poradca v oblasti práva a rizika spoločnosti Coinbase, je skrátenou verziou tej, ktorú burza zaslala kancelárii generálneho prokurátora.   CCN.com (list tu – obidva v EN)

Biznis

Malware ukrytý v rozšírení prehliadača Google Chrome bol upravený tak, aby sa mohol zamerať na kryptoburzy, informovala spoločnosť Trend Micro tento týždeň. Malware s názvom FacexWorm má podľa Trend Micro tiež schopnosť ovládať kryptotransakcie na rôznych hlavných burzách, vrátane Poloniex, HitBTC, Bitfines, Ethfinex a Binance, a tiež peňaženku Blockchain (predtým Blockchain.info). Coindesk.com (v EN)

Výrobcovia lietadiel tiež začínajú skúmať technológiu blockchainu, aby mohli sledovať dodávateľský reťazec a potenciálne predchádzať poruchám, spôsobujúcim havárie lietadiel. Výzva, ktorej letecký priemysel čelí, je sledovať neustále desiatky tisíc rôznych súčastí. Reuters.com (v EN)

Precious Lanay Fitzgerald a Lawillie Joshua Hall, pár známy ako “Discount Bitcoin Bandits”, čelí viacnásobným žalobám potom, ako boli obvinení z ukradnutia približne 90 000 USD vďaka organizovanému podvodu s Bitcoinmi. Bitcoinist.com (v EN)

Martina Hund-Mejeanová, generálna riaditeľka spoločnosti MasterCard, uviedla, že celkový objem zahraničných platieb spoločnosti v prvom štvrťroku 2018 vzrástol o 19 percent, ale v porovnaní s posledným štvrťrokom 2017 tento objem poklesol o 2 percentá. Čiastočným dôvodom je aj pokles transakcií s kryptomenami. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: MasterCard má pozitívny pohľad na kryptomeny, nie však na BTC

Regulácie

Čínsky národný rozhlas (CNR) vysielal reportáž o pochybnostiach o legálnosti služieb ponúkaných burzou OKEx. Ide o kryptoburzu založenú v Hongkongu, ktorá bola pôvodne jednou z troch najväčších obchodných kryptoplatforiem v Číne. Coindesk.com (v EN)

Mnoho spoločností a krajín po celom svete vyjadrilo svoj záujem o technológiu blockchainu. Jedným z hlavných hráčov na scéne tejto inovatívnej technológie je Rusko. Prezident Vladimir Putin zaradil blockchainovú technológiu ako súčasť svojho nového programu “digitálnej ekonomiky” a povedal, že krajina nemôže prehrať v závode o dominanciu na tomto poli. Putin sa dokonca stretol s Vitalikom Buterinom, jedným zo spoluzakladateľov Etherea. Bitcoinist.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance