Od roku 2017 rapídne rastie v kryptomenovom svete dominancia prílevu kapitálu od veľkých fondov a spoločností. Dôkazom je aj nedávny vznik Coinbase Ventures Fund a Binance Labs Fund, ktoré sa venujú inštitucionálnemu investovaniu a nakupovaniu prevažne menej známych kryptomien s potenciálom zisku.
Platforma Messari sleduje ich aktivitu, ktorú môžeme aj my kopírovať. Pomáha nám rozhodovať sa pri výbere portfólia. V minulom článku, kde som vysvetľoval ako som zarobil na kryptomene binance coin 25 000 eur, som čiastočne spomenul túto analytickú platformu, ktorá mi pomáha vo výbere kryptomien. V tomto článku si viac rozoberieme práve inštitucionálne investovanie a sledovanie veľkých fondov.
V čom nám pomáha platforma Messari?
Platforma nám dokáže sledovať, do čoho investujú najväčšie kryptomenové fondy. Podľa toho si vieme vyskladať naše kryptomenové portfólio. Ja osobne ešte sledujem zisky daných firiem a aké služby ponúkajú.
Investori majú záujem investovať zväčša iba do dlhodobo udržateľných a ziskových firiem. Napríklad burza Binance generuje zisky z poplatkov a ďalších ich služieb. VeChain zasa ponúka platformu pre dodávateľské reťazce. Kryptomena Toncoin je viazaná na platformu Telegram, ktorá rovnako má dlhodobý stabilný príjem z poplatkov klientov.
Práve na týchto kryptomenách som v minulosti najviac zarobil a tento postup sa mi osvedčil. Podľa platformy Messari a investičných fondov si vyberám nové, nádejné kryptomeny. Urobím si na tieto projekty rozbor a podľa neho občas niečo pridám do portfólia. Môj verejný investičný účet môžeš sledovať aj na Kryptomagazíne.
Ak máš otázky okolo investovania, alebo chceš poradiť, neváhaj sa pridať k nám do Discord komunity. Môžeš sa sem pripojiť aj ak chceš mať prehľad o dôležitých správach z kryptomenového sveta alebo odoberať notifikácie o cenových pohyboch.
Ako by malo vyzerať kryptomenové portfólio?
Väčšinu času mám nakúpených niečo medzi 20 až 30 kryptomien. V minulosti som niečo podobné mal aj pri akciách, na ktoré sa už v rámci časovej tiesne až tak nešpecializujem. Vyberám si rôzne sektory ako burzové kryptomeny, DeFi služby, gaming a podobne. Tým sa snažím eliminovať riziko poddiverzifikácie.
Rovnomerné množstvo sa snažím udržiavať aj v rámci množstva kapitálu v projektoch. Väčšinou mám 5 kryptomien, ktorým verím najviac a mám v nich aj viac kapitálu. Do zvyšku dávam rovnomerný objem peňazí.
Prečítaj si aj: Sporiť ti nestačí – Toto by si mal robiť v čase vysokej inflácie