Ekonomike hrozí krach akcií.
Ekonomike hrozí krach akcií. Zdroj: Shutterstock.com/Golden Dayz

Michael Burry, známy tiež ako „Big Short“, v roku 2008 predpovedal úspešne krach nehnuteľností a dnes opäť varuje pred krachom akciového trhu.

Burry len nedávno predal takmer všetky svoje akcie, čo spôsobilo na trhu rozruch, ako sme vás nedávno informovali. Medzitým akciový trh reprezentovaný indexom S&P 500 od začiatku roka klesol o zhruba 18,55 %, pričom sa v čase písania článku nachádzal na hodnote 3 924 bodov.

SPX: trhová denná cena
SPX: trhová denná cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Je čas kryptomeny predávať alebo nakupovať?

Krach akcií a kryptomien

Burry varoval investorov už v júni 2021. Už vtedy sa vyjadril, že obchodníci by sa nemali nechať ovplyvniť emóciami a vidinou rýchleho zisku a premeškanej príležitosti. Investor varoval, že nastupovanie do rozbehnutého vlaku môže spôsobiť nakupujúcim vysoké straty.

Burry komentoval aj trh s kryptomenami. Problémom je podľa neho bezohľadné požičiavanie si úverov na financovanie mincí. Riziková je taktiež korelácia medzi kryptomenami a akciami, pretože ak sa zrútia akcie, klesnú aj kryptomeny.

Mnohé predpovede Burryho sa zdajú až nápadne pravdivé. Má za sebou už dlhú históriu presných predpovedí. Investori by sa nateraz mali zamerať na spoločnosti, ktoré nie sú náchylné na ekonomické cykly a recesiu.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako investovať v súčasnej recesii?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance