Kúpiť alebo predať kryptomeny?
Kúpiť alebo predať kryptomeny? Zdroj: Shutterstock.com/Champ008

Bitcoin padá po celý rok 2022 a v najnižšom bode dosiahol pokles až 75 %. Mnohým preto napadne myšlienka nakupovať kryptomeny za zvýhodnené ceny. Je však aktuálne obdobie správne na nakupovanie alebo je výhodné dokonca predávať?

Predtým, ako sa pozrieme na túto otázku, je dôležité povedať, že kryptomeny čelia vysokej inflácii po prvýkrát vo svojej existencii. Navyše, každý cyklus Bitcoinu mal svoje špecifiká, a preto nemožno očakávať, že každý cyklus dosiahne rovnakú korekciu. Aktuálna korekcia je však zatiaľ najslabšia spomedzi predošlých dlhodobých prepadov a dosahuje len 75 %. Na grafe nižšie môžete vidieť porovnanie hlavných korekcií z minulosti.

Majoritné korekcie Bitcoinu
Majoritné korekcie Bitcoinu. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ako investovať v súčasnej recesii?

Sú kryptomeny na dne?

Dno Bitcoinu sa formovalo v minulosti vždy niekoľko mesiacov a je to prirodzený proces, keď sú po korekcii predávajúci vyčerpaní a postupne sa začne na trhu akumulácia. Aktuálne však bitcoinová sieť nezaznamenala odraz v aktivite. Aktívne adresy sú na extrémne nízkej hodnote, čo znamená, že na trhu prevládajú dlhodobí držitelia a chýba čerstvý dopyt. Ak však začne stúpať aktivita krátkodobých držiteľov, v tom prípade môžeme hovoriť o procese akumulácie.

Situácii neprospieva ani globálna ekonomika a investori častokrát vyberajú kapitál z rizikových aktív. Bitcoin je však oproti korekcii globálnej ekonomiky podhodnotený, keďže spadol najviac spomedzi všetkých aktív. Oplatí sa teda nakupovať?

Z dlhodobého hľadiska sú aktuálne ceny vhodné do HODL portfólia. Taktiež sa odporúča nakupovať pravidelne počas poklesu ceny. Zo strednodobého a krátkodobého hľadiska však ceny môžu spadnúť ešte omnoho nižšie, a preto je potrebné upustiť od myšlienky, že ceny už nemajú kam spadnúť. Ak teda nakupujete za aktuálne ceny, je potrebné počítať s tým, že najbližšie mesiace budete v strate.

Mohlo by ťa zaujímať: „Trh s kryptomenami má pred sebou okamih pravdy,“ tvrdí populárny obchodník

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance