Bitcoin-mileniáli

Generácia mileniálov sa stáva silnejšia než generácia Baby Boomers (Generácie W). Tento fakt bude mať rozsiahle dôsledky na to, ako bude vyzerať ekonomika moderného sveta. Kým povojnová Generácia W si veľmi cenila zlato a akcie, generácia mileniálov je pripravená na adopciu kryptomien. A práve teraz má táto generácia nielen peniaze, ale aj dostatočný vplyv. 

Analýza trhu – Prečo Bitcoin tak rýchlo padá? Toto je hlavný dôvod

Generačné rozdiely

Každá generácia má svoje špecifiká. Generácia medzi rokmi 1880 – 1900 sa napr. nazýva stratenou generáciou, pretože jej možnosti boli prakticky zničené svetovými vojnami. Generácia W je označenie pre tzv. Baby Boomer. Tí prišli na svet po druhej svetovej vojne a bolo ich naozaj veľa, pretože povojnová nálada viedla k masívnemu nárastu pôrodnosti.

Podľa Pew Reaserch sa mileniáli (narodení medzi rokmi 1981 – 1996) stanú početne silnejšou skupinou ako je Generácia W. A to je pozitívne pre Bitcoin a kryptomeny všeobecne. Generácia W vyrastala v svete bez počítačov. Aj preto je pre ňu Bitcoin relatívne cudzí. Podobne je to aj pri Generácii X (1965 – 1980). Avšak mileniáli už vyrastali v svete prepojenom počítačmi a teda majú ku kryptomenám bližšie.

Ekonomický vzostup generácie mileniálov je bezvadný argument pre budúci rast kryptomien. Sú k tomu dva hlavné dôvody. Prvým je strata dôvery v tradičné inštitúcie. Vďaka informačnej kultúre je všeobecne známe, ako veľké finančné korporácie a banky nakladajú so svojimi prostriedkami. Mileniáli tak už neveria bankám a štátu natoľko, aby boli ochotní spoľahnúť sa na ne. A to vedie k hľadaniu nového, stabilnejšieho a férovejšieho finančného systému.

Bitcoin pre mileniálov a ďalšie generácie

Podľa prieskumov verí vyše 30 % mileniálov Bitcoinu viac než napr. akciovým trhom. Radšej tak budú investovať svoje peniaze do digitálnych aktív ako do tradičných trhov. A tieto čísla sú na vzostupe. Kryptomeny sú stále relatívne novým vynálezom a s ich rastom sa tiež zvyšuje záujem o ne.

Technologická zdatnosť generácie mileniálov umožňuje jednoduchšiu interakciu s kryptomenami, ktorá je pre staršie generácie zložitejšia. Bitcoin a kryptomeny všeobecne majú nakročené k tomu, stať sa investičným inštrumentom nielen pre celú generáciu, ale aj pre ďalšie nastupujúce generácie, ktoré už vyrastajú s internetom a modernými technológiami.

Zaujímavý pohľad na vec priniesol Travis Kling, ktorý tvrdí, že Generácia W zanechá neskorším generáciám okolo 60 biliónov dolárov. Odhady tohto čísla sa však rôznia a všeobecne sa hovorí skôr o 30 biliónoch. Bezprecedentný transfer bohatstva v rámci generácií povedie k premene investičného prostredia.

Podľa Klinga môže ísť veľká časť zdedeného majetku práve do novo vznikajúcich technológií, primárne teda do kryptomien. Tento fakt ilustruje silným rastom dopytu po BTC na mainstreamovej investičnej platforme Square Cash. Ide o investičnú aplikáciu, ktorá je na mieru robená práve generácii mileniálov.

Môžeme tu vidieť vzrastajúci záujem o nákup BTC, ktorý v poslednom kvartáli roku 2019 dosiahol sumu 180 miliónov dolárov. Bitcoin a kryptomeny všeobecne teraz budujú infraštruktúru pre financie 2.0 a na nich sa budú podieľať primárne nové generácie populácie. Kryptomeny sú však len na začiatku a čaká nás ešte dlhá cesta.

Čo čítať ďalej:

Milionár a CEO Virgin Galactic – Každý by mal mať 1% peňazí v BTC

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance