Inštitucionálni investori a kryptomeny.
Inštitucionálni investori a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/TG23

Mnohí inštitucionálni investori využili strach na trhu, ktorý sa prehĺbil aj z dôvodu nedávnych udalostí spojených s krachom jednej z najväčších búrz na svete FTX. Podľa najnovších údajov by sa mohlo zdať, že nákupy inštitucionálnych investorov by mohli byť prvým pozitívnym signálom na trhu s kryptomenami.

Podľa správy Digital Asset Fund Flows od spoločnosti CoinShares zaznamenali investičné produkty kryptomien minulý týždeň najväčší prílev za 14 týždňov v celkovej výške 42 miliónov dolárov. Tieto zvýšené prílevy nastali bezprostredne po tom, čo sa začali objavovať negatívne fundamentálne správy. Extrémne oslabenie trhu poskytlo inštitucionálnym investorom možnosť nakupovať pomerne lacno.

Prílevy podľa kryptomeny
Prílevy podľa kryptomeny. Zdroj: coinshares

Ako vidíme v tabuľke vyššie, najväčší prílev zaznamenal práve Bitcoin, a to v hodnote 18,8 milióna dolárov. Spoločnosť, ktorá zrealizovala najväčší prílev v hodnote 28 miliónov dolárov, je ProShares, pričom spoločnosť 21Shares a 3iQ zaznamenali odliv.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Inštitucionálni investori využívajú strach

Nie je žiadnym prekvapením, že najvyšší prílev bol vytvorený v USA v hodnote 28,8 milióna dolárov za jediný týždeň. Prekvapením je ale Brazília, ktorá je hneď na druhom mieste s prílevom 8 miliónov dolárov. Švajčiarsko, naopak, zaznamenalo odliv v hodnote 4,6 milióna dolárov.

Cena Bitcoinu má tendenciu vytvoriť konečné dno približne 517 až 547 dní pred ďalším halvingom. V súčasnosti je ďalší halving vzdialený približne 540 dní, čo znamená, že cena by mohla čoskoro sformovať konečné dno. Ak by to bola pravda, podobné prílevy inštitucionálnych investorov by priniesli spoločnostiam obrovské zisky.

Zatiaľ ale nie je zaručené, že Bitcoin presne dodrží časový rámec založený na halvingu. Je dosť pravdepodobné, že súčasný rok prinesie ešte väčší prepad, čo by mohlo opäť prilákať mnohých inštitucionálnych investorov do kryptomenového priestoru.

Mohlo by ťa zaujímať: Má zmysel investovať ešte do kryptomien po súčasných udalostiach?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance