Ethereum
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Ak si fanúšikom druhej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, určite ti neušla dôležitá udalosť s názvom londýnsky hard fork. Od tejto dôležitej udalosti ubehlo už pár týždňov a teraz máme k dispozícií reálne čísla a doposiaľ získané výsledky o poplatkoch siete ETH.

O londýnskom hard forku sme ťa informovali v našom článku, ktorý si môžeš prečítať tu: HOT – Londýnsky Ethereum hard fork bol spustený! Ovplyvní to cenu ETH?

100 000 ETH bolo spálených

Proces spaľovanie tokenov do tohto momentu predstavuje číslo 100 000 ETH v hodnote približne 300 miliónov USD. Aký je teda výsledok? Za vykonanie transakcie aktuálne zaplatíte tzv. základný poplatok, ktorý sa spáli a taktiež prioritný poplatok, ktorý môžeme definovať ako odmenu pre ťažiarov.

Hodnota spálených tokenov ETH
Hodnota spálených tokenov ETH. Zdroj: The Block Crypto

Veľmi pozitívnym znakom je aj zníženie inflácie na blockchaine ETH. Ponuka Etherea sa tak po prvýkrát efektívne znížila o vysokú časť, konkrétne o 35 %. Predtým v minulosti bola ponuka každoročne navýšená o približne 5 %.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

StormGain

Protokol EIP-1559 dokázal výrazne dopomôcť určiť odhad, akú sumu treba reálne zaplatiť na transakčných poplatkoch, aby bola transakcia spracovaná v priebehu nasledujúcich blokov.

Prečítaj si tiež: Je ťažba ETH stále profitabilná? Mineri bojujú s EIP-1559

Určite ti neušlo, že je aktuálne veľký boom okolo tzv. NFT tokenov, ktorých razenie môže proces spaľovania a znižovania poplatkov na sieti ETH pozastaviť.

Aktivita na blockchaine však zostáva na pomerne vysokej úrovni. Denne sa podľa odhadov spoločnosti The Block´s Data Dashboard, uskutoční približne 1,2 milióna transakcií. Z hľadiska objemov sme na hodnote 8,7 miliardy denne a celkovo 200 miliárd ročne.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.