Alexis Ohanian, spoluzakladateľ Redditu, verí, že pád ceny kryptomien pomôže rozvoju technológie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Počas niekoľkých mesiacov sa cena kryptomien pohybovala na stabilnej úrovni. Behom pár hodín sa však cena rapídne prepadla o takmer tisíc dolárov a panika v kryptopriestore bola na svete. Ohanian, ktorý je spoluzakladateľom siete Reddit, povedal, že tento prepad môže kryptomenám významne pomôcť.

Cena nie je všetko

Priestor kryptomien prilákal dve hlavné skupiny ľudí, ktorí sa na obchodoch s kryptomenami podieľajú. Na jednej strane sú to zarytí fanúšikovia technológie, ktorí považujú kryptomeny za cestu, kam by sa svet financií v budúcnosti mal uberať. Na strane druhej je tu tiež početná skupina ľudí, ktorí jednoducho vycítili príležitosť rýchlo zbohatnúť.

Alexis Ohanian, ktorý stál pri založení Redditu, vyslovil svoje presvedčenie, že je to práve prvá skupina ľudí, ktorá má nakoniec kryptomenám priniesť „ohromnú” cenu. Druhú skupinu vidí ako brzdu budúceho vývoja, pretože sa nestarajú o prínos technológie, ale iba o krátkodobý zisk.

Tento fakt sa okrem investorov dotýka hlavne vývojárov. Ohanian si myslí, že veľkým problémom tohto priestoru je skutočnosť, že je plný šarlatánov, ktorí vycítili jednoduchý zisk. Vďaka prepadu trhu budú podľa Ohaniana vývojári viacej hnaní do toho, aby vyriešili fundamentálne otázky technológie a nebudú mať luxus robiť si, čo si zmyslia. To znamená, že vývojári budú donútení pracovať na dôležitých otázkach namiesto toho, aby napríklad prichádzali s ďalšími nepotrebnými tokenmi.

Kryptomeny sú stále na začiatku

Ohanian zmienil, že kryptomeny čaká ešte dlhá cesta, ktorou musia prejsť. Hoci by si mnoho investorov prialo rýchlejší postup, zakladateľ Redditu je skeptický k tomu, ako rýchlo sa technológia môže rozvíjať. Kryptomeny podľa neho potrebujú čas.

„Ľudia, ktorí sa chcú podieľať na rozvoji kryptomien, by mali myslieť v horizonte desiatich rokov dopredu. Kryptomeny rozhodne nie sú iba o rýchlom zisku a kúpení Lamba,” povedal Alexis Ohanian.

Aj tak predpovedal, že cena BTC by sa na konci tohto roku mala pohybovať na hranici 20 000 dolárov, čo by znamenalo vyrovnanie doterajšieho maxima ceny kryptomien. Jeho predikcia sa momentálne javí ako veľmi divoká, ale do konca roka máme ešte viac než mesiac.

Coinbase stále na vzostupe

Ohanian je tiež jedným z investorov do spoločnosti Coinbase. Hoci trh v roku 2018 zaznamenal výrazný pokles cien, spoločnosti Coinbase sa darí veľmi dobre. Je to primárne tým, že Coinbase nezáleží na tom, či cena klesá alebo stúpa. Pre spoločnosť je dôležité, aby používatelia na ich platforme obchodovali a to sa zatiaľ stále deje.

Coinbase je na tom podľa jeho slov stále dobre a to najmä z dôvodu, že sa spoločnosti podarilo vybudovať si meno dôveryhodnej inštitúcie. To je totiž v kryptopriestore stále raritou. Vďaka dôvere, ktorej sa Coinbase teší, sa z tejto spoločnosti stala hlavná brána medzi fiatom a kryptomenami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.