3 kryptomeny, ktoré v roku 2019 nesmú chýbať vo vašom portfóliu! + dôvody prečo (január 2019)

1

Rok 2019 bude pre kryptomeny veľmi náročný. Technická analýza, fundamenty, sentiment trhu a porovnanie s historickým vývojom ukazujú, že v najbližších 8 –12 mesiacoch bude celý trh stagnovať. Volatilita bude oproti predchádzajúcim rokom nižšia a väčšina coinov sa pravdepodobne dostane na svoje niekoľkoročné/historické LOW.

Pozrite si: Anketa, v ktorej 1432 ľudí hlasovalo za TOP coiny do roku 2019

Prečo kryptomeny ani zďaleka nezomierajú

Jednoducho, po fenomenálnom raste v roku 2017 krypto ostalo výrazne nadhodnotené a aby cena mohla ďalej stúpať, firmy zaoberajúce sa digitálnymi menami/komoditami musia prebytok peňazí a nových klientov využiť na vybudovanie lepšej infraštruktúry, ktoré sa v nasledujúcich rokoch (2020 – 2022) odzrkadlia aj na ďalšom raste krypto-sektora.

Nenechajte sa oklamať! Keď ceny padajú, krypto neumiera. Práve naopak! Trh sa vtedy čistí od rôznych scamov a príživníkov a robia sa zmysluplné investície do projektov, ktoré majú budúcnosť. V momente, keď trh začne rásť, je podnikanie v kryptomenách veľmi jednoduché. Veď každé zarobené euro sa vám o pár mesiacov zdvojnásobí. V takom trhu priam kvitnú rôzne nekvalitné projekty, shitcoiny a podvody. Vlastne, buďme radi za bear market.

Ako sme vyberali TOP 3 coiny?

Rok 2019 bude rokom veľkých investícií a budovania infraštruktúry, ktorá umožní ďalší rast. V roku 2019 teda dáva zmysel držať hlavne kryptomeny, ktoré majú najväčší potenciál niečo dokázať „v reálnom svete.“ Náš výber TOP troch coinov na rok 2019 možno bude trochu kontroverzný a asi s nami nebudete súhlasiť. Veríme však, že vám naše argumenty budú dávať zmysel a nezanevriete na nás iba preto, že sme nespomenuli váš obľúbený coin, resp. že sme vybrali projekt, ktorý z duše nenávidíte.

Predtým než začnete komentovať si prosím prečítajte nasledujúci odsek

Dôležité! Vyberali sme zo všetkých kryptomien, ktoré sme našli na stránke coinmarketcap.com. Teda áno, do výberu sme zaradili aj TOKENY!!! Do nadpisu a do článku sme to však nenapísali, pretože písať všade kryptomena/token by veľmi rýchlo omrzelo nie len mňa (autora), ale aj našich korektorov, prekladateľov a hlavne VÁS. Ďakujeme za pochopenie.

Nakoniec ešte dodávame, že vybrané kryptomeny (alebo tokeny) NIE sú nijakým spôsobom zoradené (napríklad od najlepšej po najhoršiu). Každá má svoje výhody a nevýhody. Zároveň tento článok v žiadnom prípade neslúži ako investičné poradenstvo. Ak budete nasledovať naše rady a prerobíte, za vaše straty nie sme zodpovední. Nie je vhodné veriť všetkému, čo nájdete na internete.

Waves (WAVES)

Túto kryptomenu na Kryptomagazíne sledujeme prakticky od jeho vzniku. Všetky články o Waves nájdete v tomto odkaze.

Waves je ruský projekt, ktorý sa na prelome rokov 2018/19 opäť raz dostal na radar mnohých fanúšikov kryptomien po tom, čo hodnota jedného coinu vystrelila z 1 $ na viac než 5 $! V súčasnosti sa Waves pohybuje v okolí 3 $.

Ide o jeden z mála coinov, ktorý je z hľadiska technickej analýzy v daily a weekly UPtrende proti Bitcoinu aj proti doláru. To znamená, že cena Waves už dlhšiu dobu rastie. Profesionálnu technickú analýzu Wavesu z 24.01.19 nájdete v tomto odkaze. Čo teda spôsobilo taký rýchly rast? Silný fundament!

Mobilná aplikácia

Prudký rast začal tesne po predstavení novej verzie Waves mobilnej aplikácie. Táto verzia prišla s množstvom vylepšení z hľadiska funkcionality a hlavne bezpečnosti. V novej mobilnej aplikácii môžete stakovať coiny a získať tak pasívny príjem, obchodovať na decentralizovanej burze, pristupovať ku krypto <=> fiat bránam… Ak vás Waves zaujíma rozhodne si túto aplikáciu stiahnite. Nájdete ju v Google Play Store a v Apple App Store.

Smart kontrakty

Waves nie je obyčajný coin. Ide o decentralizovanú platformu podobnú Ethereu, na ktorej môžu vývojári Dappiek využívať aj smart kontrakty (smart kontrakt je zdrojový kód, ktorý sa vykonáva decentralizovane na každom uzle Waves blockchainu).

Rýchly a bezpečný blockchain

Smart kontrakty bežia na Waves blockchaine veľmi rýchlo a ich používanie je lacné. Môže za to Bitcoin NG protokol Waves blockchainu, ktorý umožnil rýchlosť až 1 000 transakcií za sekundu! V času spustenia Bitcoin NG protokolu mal projekt Waves na niekoľko mesiacov najrýchlejší verejný blockchain na svete. Potom ho ale predbehli nové blockchainy tretej generácie od TRON-U a EOS-u.

Vostok

Jedným z najdôležitejších projektov na platforme Waves je, ako nadpis naznačuje, Vostok. Ide o štátom podporovanú technológiu, ktorá má umožniť podnikom využívať blockchain a kryptomeny. Vostok získal v prvom (neverejnom) kole financovania 120 miliónov dolárov od inštitúcií a v roku 2019 o ňom ešte určite budeme počuť.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin je aj po desiatich rokoch fungovania stále kráľom kryptomien. Ani raz počas existencie ho žiadny iný coin neprekonal v kapitalizácii a v súčasnosti je v Bitcoine viac než 50 % hodnoty celého krypto-sektora (ak veríte dátam z coinmarketcapu).

Z Bitcoinu sa už nikto nesmeje

Nemyslíme si, že je nutné Bitcoin predstavovať. Ak chcete vedieť viac o jeho histórii resp. ako funguje, prečítajte si tento článok. Bitcoin v súčasnosti prechádza veľkou premenou. V roku 2019 sa môžeme tešiť na spustenie regulovaných BTC futures na platforme Bakkt, s trochou šťastia na regulované ETF schválené SEC a zdá sa, že aj NASDAQ niečo chystá.

Známy po celom svete

Bitcoin má zo všetkých kryptomien najsilnejšiu značku, počul o ňom prakticky každý a dostal sa do fázy, keď sa na ňom banky konečne prestali zabávať a začínajú ho brať vážne. Do infraštruktúry okolo Bitcoinu (bankomaty, burzy, zmenárne, softvér, ktorý umožňuje viesť v BTC účtovníctvo, prijímať ho v obchode/podniku ako formu peňazí…) prúdia miliardy dolárov. Začínajú sa naň sústreďovať aj veľké americké banky ako Goldman Sachs (Circle), zabehnuté regulované burzy (CME, CBOE, NASDAQ), Bitcoin pomáha ľuďom v krajinách, ktoré trpia hyperinfláciou…

Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Nie je náhoda, že Bitcoinu na tomto webe venujeme tak veľa článkov. V súčasnosti ide prakticky o jediný coin, s ktorým sa neustále niečo deje.

Bitcoin ako dlhodobá investícia

Samozrejme, v prípade Bitcoinu z krátkodobého hľadiska nemôžeme počítať s extra veľkými ziskami. Volatilita BTC je výrazne nižšia ako volatilita altcoinov. Investícia do Bitcoinu však dáva dlhodobý zmysel. V priebehu ďalších desiatich rokov jeho hodnota môže narásť aj na milión dolárov (samozrejme, bude to bublina) a je dosť možné, že v 2019 ho bude možné kúpiť za 1 500 – 2000 $. Koncom roka by pritom mohol stáť aj 6 000 $ = 300 – 400 % zisk. Držíme palce!

Ripple (XRP)

Je nám jasné, že pre niektorých našich čitateľov je voľba tohto projektu poburujúca. V niektorých známych facebookových skupinách zameraných na kryptomeny je diskusia o XRP dokonca cenzurovaná a za tento prehrešok sa rozdávajú perma-bany!

Skutočne neexistuje projekt, ktorý by krypto-komunitu polarizoval viac ako XRP. V podstate existujú dve skupiny. Jedna XRP nenávidí, pretože firma Ripple (tvorca XRP) sa snaží spolupracovať s bankami a priniesť výhody blockchainu do bankového sektoru a tá druhá má na XRP pozitívny názor.

Obe skupiny sú približne rovnako veľké a myslia si, že majú pravdu. Svedčí o tom aj naša anketa, v ktorej Rippple skončil na prvom mieste! (anketu nájdete tu).

Faktom je, že ide o token, ktorý má do roku 2019 veľký potenciál. Zdá sa totiž, že Ripple má dobre našliapnuté k tomu, aby sa na ich blockchain pripojili desiatky, možno stovky bánk. A ak sa bude dariť Ripplu, bude sa dariť aj XRP. Teda… aspoň dokým bude táto firma vlastniť väčšinu tokenov.

Bude XRP existovať aj o desať rokov?

Dlhodobý potenciál XRP je otázny, avšak v najbližších dvoch-troch rokoch sa nebojíme, že by firma Ripple tento token pustila k vode. Samozrejme, ide o rizikovú investíciu, pretože  investovaním do XRP vlastne (či už priamo alebo nepriamo) dávate peniaze firme, ktorej na vás vôbec nezáleží. XRP nemožno považovať za akciu Ripplu. Nie je nijakým spôsobom viazaný na majetok spoločnosti Ripple. Ide o podivný token, ktorý citlivo reaguje na fundament a je takmer úplne pod taktovkou Ripplu. Investuje s rozumom a mali by ste na ňom zarobiť.

Ak máte záujem o semi-pravidelné profesionálne analýzy XRP a pohľady od človeka, ktorý sa naozaj vyzná a Ripplu verí, odporúčame sledovať Reného na Trading11. V prípade, že máte záujem o najnovšie informácie a diskusiu o spoločnosti Ripple a tokene XRP, pridajte sa do skupiny RIPPLE [XRP] komunita CZ/SK na facebooku. Prípadne sledujte na facebooku aj Kryptomagazin.

Záver

Čo si myslíte o našom výbere? Súhlasíte s nami alebo máte iný názor? Snažili sme sa vybrať projekty, ktoré majú reálny potenciál. Ako sme jasne uviedli na začiatku článku, špekulácie sa v roku 2019 nevyplatia. Určite existujú kryptomeny, ktoré spravia v roku 2019 viac percent než Bitcoin, XRP alebo Waves, ale to nás nezaujíma.

Máte tipy na ďalšie kryptomeny/tokeny so silným fundamentom? Napíšte ich do komentárov!

Čo ďalej? Zahlasujte v našej ankete na Trading11! Myslíte si, že Bitcoin už dosiahol dno alebo bude v roku 2019 ďalej klesať?

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

No neviem, ja by som radšej dlhodobo ani jeden z tých troch nedržal. Myslím, že v najbližšej dobe príde na scénu STO – security token offering, ktoré urobia z tokenov smart akcie /cenné papiere/ nového druhu. Flexibilné, globálne bez tretích strán. Stará krypto garda postupne odíde zo scény spolu s klasickými cennými papiermi…