Hodnota forku Bitcoin Private (BTCP) rastie.
Hodnota forku Bitcoin Private (BTCP) rastie. Zdroj: shutterstock.com/Valiik30

Bitcoin Private je jeden z tých zaujímavejších forkov, ktoré vznikli počas minuloročného kryptošialenstva. Ide o kryptomenu, ktorá má všetky výhody Bitcoinu (veľkú užívateľskú základňu) a Zclassic (anonymné transakcie). Narozdiel od Bitcoin Cashu alebo Bitcoin Goldu tak BTCP priniesol niečo nové a istú dobu sa o ňom hovorilo ako o forku s najväčším potenciálom.

Neviete čo je fork? Prečítajte si tento článok.

BTCP – jeden z najcennejších anonymných coinov

A je to tu. Bitcoin Private sa momentálne na burze obchoduje v priemere za 56,8 $ (dáta berieme zo stránky coinmarketcap.com) a jeho hodnota stále stúpa. Prvý výraznejší rast sme zaznamenali 12 apríla.

btcp graphfork

BTCP pokračoval v raste a dnes dokonca v kapitalizácii (~1,5 miliardy) prekonal kryptomenu Zcash! Ak ste tak ešte nespravili, asi by bolo vhodné skontrolovať vaše peňaženky a burzy. Kto vie? Možno vám po forku ostali nejaké mince!

Pamätajte, BTCP vznikol z dvoch kryptomien. Ak ste teda v čase forku vlastnili Bitcoin alebo Zclassic a máte privátny kľúč k vašej peňaženke, po importovaní tohto kľúča do legacy Bitcoin Private walletky, získate BTCP tokeny!

Viac informácií o Bitcoin private nájdete tu.

Bohužiaľ, túto kryptomenu zatiaľ nájdete iba na podivných burzách typu Trade Satoshi alebo Nanex. Ak naozaj máte nejaké mince, ich predaj bude relatívne náročný. Chcete viac takýchto článkov? Prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne nás sledujte na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance