Hodleri pozor – Tron a ZCoin môžete držať už aj v Ledger Nano S

Okazio PCFlockers mobil

Držanie kryptomien v hardvérových peňaženkách je považované za jedno z najbezpečnejších riešení, ako sa chrániť pred ich odcudzením. Problémom však býva nie celkom široká ponuka coinov, ktoré si v tomto type peňaženiek viete uschovať. Dobrá správa však prišla od výrobcu Ledger Nano S, ktorý do svojej peňaženky integroval podporu pre ďalšie dve kryptomeny: Tron a ZCoin.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Dlho očakávané volanie fanúšikov Tronu ohľadom podpory v tejto hardvérovej peňaženke bolo vypočuté už 12. júla, ale oficiálne stanovisko prišlo až o 6 dní neskôr. Prostredníctvom svojho Twitter účtu oznámil dev team Ledger Nano S integráciu kryptomien Tron (TRX) a ZCoin (XZC).

Tronscan Desktop a Electrum-XZC

Proces integrácie Tronu v tejto hardvérovej peňaženke vyžaduje používanie Tronscan Desktop aplikácie a samostatnej aplikácie v Ledger Nano určenej pre túto kryptomenu. Obdobným spôsobom funguje podpora pre ZCoin, kde vlastník coinov využíva Electrum-XZC peňaženku kompatibilnú s vyššie zmieneným Ledger Nano.

Mohlo by vás zaujímať: [Odpočítavanie] TRON mainnet získava nové vylepšenie – TVM bude čoskoro spustený!

Pre nastavenie oboch kryptomien v hardvérovej peňaženke môžete využiť podporu na tejto stránke, ktorá vás krok po kroku prevedie všetkými procesmi tak, aby boli vaše digitálne aktíva v bezpečí, respektíve aby ste každú transakciu pomohli podpisovať skrz vašu hardvérovú peňaženku.

Za zmienku stojí určite aj návšteva stránky trello.com, na ktorej si môžete pozrieť aktuálnu roadmapu dev teamu Ledger Nano. V sekcii New Bolos app môžete vidieť momentálne prebiehajúce programovanie pre integráciu nových coinov, ktoré bude táto peňaženka podporovať. V blízkej dobe tak môžu všetci majitelia Ledger Nano očakávať pridanie kryptomien Cardano (ADA), Monero (XMR), Decred (DCR), či LISK (LSK) a IOTA (MIOTA).

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

V čase zvyšujúceho sa počtu hacknutí búrz, respektíve rôznych iných techník ako odcudziť kryptomeny, je zaistenie bezpečnosti prvoradým cieľom. Ak chcete mať pokojný spánok a byť si istí, že vaše coiny budú vašimi aj na druhý deň, naštudujte si náš článok Aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?, kde vám prinášame zrozumiteľný prehľad jednotlivých možností, kde držať vaše coiny.

Investovanie do hardvérových peňaženiek, ako je napríklad v článku spomínaný Ledger Nano S alebo konkurenčný Trezor, je stávka na istotu. Aj keď prvotné zoznámenie sa s fungovaním môže byť pre začiatočníkov zložité, majte na pamäti, že najpohodlnejšie riešenia (ponechanie digitálnych aktív na burze) alebo nedôslednosť v bezpečnosti (držanie coinov v peňaženkách, kde nemáte prístup k privátnemu kľúču) vás raz môže nemilo prekvapiť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
dailyhodl.com

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.