Silbert: Cena Bitcoinu už dosiahla svoje dno a teraz porastie

BITmarkets BITmarkets

Podľa Barryho Silberta, jedného z prvých investorov do Bitcoinu a CEO Digital Currency Group, našla už cena Bitcoinu svoje dno a teraz bude nasledovať ďalší rast. 

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Náhly rast

Čo bolo príčinou náhleho nárastu ceny Bitcoinu o viac než 10% za 45 minút pred dvomi dňami, 17. 7.? Podľa Silberta bol jeden z dôvodov to, že veľa ľudí proste čakalo na moment, kedy dosiahne cena Bitcoinu svoje dno a to sa práve stalo. Na dno ale čakalo taktiež veľa inštitucionálnych investorov, ktorí mali k dispozícii veľké množstvo peňazí.

Pozitívne technické dáta

Silbert taktiež poznamenal, že cena Bitcoinu začala vyzerať dobre i z pohľadu technickej analýzy. V tom sa zhodne s ďalším známym analytikom, Tomom Leem z Fundstratu, ktorý taktiež pripisuje náhly nedávny nárast priaznivým údajom z technickej analýzy.

Písali sme viac v našom článku na Trading11 – prečítajte si tu

Negatívne komentáre už neovplyvňujú cenu

Medzi ďalšími pozitívnymi správami pre cenu BTC je podľa Silberta i fakt, že ďalšie negatívne komentáre na adresu Bitcoinu už nemajú tu sílu, ako predtým a neovplyvňujú tak cenu BTC negatívnym spôsobom – vyzerá to tak, že trh si už na negatívne komentáre zvykol a naopak, nulová reakcia na tieto komentáre taktiež vypovedá o býčej nálade na trhu.

Býky útočia

Silbert však poukazuje na to, že druhá polovica roku 2018 bude v znamení konsolidácií. Poznamenáva zároveň, že sa blíži stanovenie rámca pre inštitucionálne investície. Napríklad také riešenia, ktoré boli nedávno oznámené spoločnosťou Coinbase, budú hrať dôležitú rolu pri vstupe inštitucionálnych peňazí, tvrdí Silbert. I vďaka tomu očakáva, že rok 2019 bude pre Bitcoin „veľký rok”.

K téme si taktiež môžete prečítať: Coinbase otvorila bránu inštitucionálnym investorom 

Záver

Aktuálny vývoj vyzerá viac než zaujímavo, hlavne potom, čo sa ceny kryptomien potácali hlboko v červených číslach po väčšinu leta. Či sa ale tato optimistická predpoveď vyplní, ešte len uvidíme. Nezabudnite sledovať naše spravodajstvo a taktiež analýzy na webe Trading11.com pre najčerstvejšie informácie o vývoji.

Zdroj: Bitcoinist.com

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI