Silbert: Cena Bitcoinu už dosiahla svoje dno a teraz porastie

Kategorie: Novinky
Cumberland býci trend

Podľa Barryho Silberta, jedného z prvých investorov do Bitcoinu a CEO Digital Currency Group, našla už cena Bitcoinu svoje dno a teraz bude nasledovať ďalší rast. 

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Náhly rast

Čo bolo príčinou náhleho nárastu ceny Bitcoinu o viac než 10% za 45 minút pred dvomi dňami, 17. 7.? Podľa Silberta bol jeden z dôvodov to, že veľa ľudí proste čakalo na moment, kedy dosiahne cena Bitcoinu svoje dno a to sa práve stalo. Na dno ale čakalo taktiež veľa inštitucionálnych investorov, ktorí mali k dispozícii veľké množstvo peňazí.

Pozitívne technické dáta

Silbert taktiež poznamenal, že cena Bitcoinu začala vyzerať dobre i z pohľadu technickej analýzy. V tom sa zhodne s ďalším známym analytikom, Tomom Leem z Fundstratu, ktorý taktiež pripisuje náhly nedávny nárast priaznivým údajom z technickej analýzy.

Písali sme viac v našom článku na Trading11 – prečítajte si tu

Negatívne komentáre už neovplyvňujú cenu

Medzi ďalšími pozitívnymi správami pre cenu BTC je podľa Silberta i fakt, že ďalšie negatívne komentáre na adresu Bitcoinu už nemajú tu sílu, ako predtým a neovplyvňujú tak cenu BTC negatívnym spôsobom – vyzerá to tak, že trh si už na negatívne komentáre zvykol a naopak, nulová reakcia na tieto komentáre taktiež vypovedá o býčej nálade na trhu.

Býky útočia

Silbert však poukazuje na to, že druhá polovica roku 2018 bude v znamení konsolidácií. Poznamenáva zároveň, že sa blíži stanovenie rámca pre inštitucionálne investície. Napríklad také riešenia, ktoré boli nedávno oznámené spoločnosťou Coinbase, budú hrať dôležitú rolu pri vstupe inštitucionálnych peňazí, tvrdí Silbert. I vďaka tomu očakáva, že rok 2019 bude pre Bitcoin „veľký rok“.

K téme si taktiež môžete prečítať: Coinbase otvorila bránu inštitucionálnym investorom 

Záver

Aktuálny vývoj vyzerá viac než zaujímavo, hlavne potom, čo sa ceny kryptomien potácali hlboko v červených číslach po väčšinu leta. Či sa ale tato optimistická predpoveď vyplní, ešte len uvidíme. Nezabudnite sledovať naše spravodajstvo a taktiež analýzy na webe Trading11.com pre najčerstvejšie informácie o vývoji.

Zdroj: Bitcoinist.com

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.