Hlavným bodom budúceho summitu G20 budú kryptoregulácie

BitmarketsCatslap ICO mobil baner

Nadchádzajúci summit G20 v japonskej Osake, ktorý prebehne v dňoch 28. až 29. júna, si ako hlavný bod programu zvolil tému kryptomien. Vláda premiéra Shinzō Abe sa chce zaoberať hlavne nedávnymi zmenami zákona o finančných nástrojoch a burzách. So správou prišlo miestne vydavateľstvo Sankei.

Osobitná pozornosť sa bude venovať bezpečnosti. V nadväznosti na hack burzy Coincheck, kde sa počas minuloročného útoku podarilo hackerom z burzy ukradnúť kryptomeny v hodnote 532 miliónov dolárov, sa tvorcovia predpisov a zákonov zameriavajú na zintenzívnenie obmedzenia obchodovania s kryptomenami.

Po už spomínanom hacku, kedy sa podarilo útočníkom ukradnúť NEM tokeny z hot wallet, ktorá bola pripojená k internetu, zaviedla japonská agentúra pre finančné služby nové predpisy. Tie vyžadujú, aby zákazníci spravovali svoje vlastné kryptomenové aktíva cez cold wallet, ktorá nemá prístup k internetu.

Tip redakcie: Viete, aký je rozdiel medzi hot wallet a cold wallet?

Už žiadne virtuálne meny, teraz to budú kryptografické aktíva

Margin transakcie s kryptomenami majú byť tiež prísnejšie regulované, čo japonským obchodným platformám umožní ponúkať maximálny 4× pákový efekt. To je podstatne menej, než napríklad na burze BitMEX patriacej medzi svetovú špičku pre Bitcoin, ktorá umožňuje obchodovať až so 100× pákou.

Zákon navyše zakazuje akúkoľvek reklamu, ktorá podporuje špekulatívne obchodovanie a manipuláciu s cenami. Na tlačovej konferecii o nových obmedzeniach a dodatkoch podpredseda vlády a minister financií Tarō Asō oznámil, že Japonsko už nebude označovať túto triedu digitálnych aktív ako „virtuálne meny” z dôvodu zabránenia zámene s národnými menami, ako je napr. japonský jen či dolár.

„Vo svetle nových medzinárodných trendov bude doteraz často používané označenie „virtuálna mena” nahradené už len spojeným „kryptografické aktíva”.

Patrí sa ešte dodať, že pre Japonsko to je prvý summit G20, na ktorom by sa mali zísť svetoví lídri z Argentíny, Austrálie, Brazílie, Kanady, Číny, Európskej únie, Francúzska, Nemecka, Indie, Indonézie, Talianska, Japonska, Mexika, Ruska, Saudskej Arábie, Juhoafrickej republiky, Južnej Kórei, Turecka, Spojeného kráľovstva a tiež Spojených štátov amerických, ktorých bude táto krajina vychádzajúceho slnka hostiť.

Mohlo by vás zaujímať:  Argentínsky prezident bol vyzvaný k legalizácii Bitcoinu

Záver

Nie je to prvýkrát a určite ani posledný raz, čo sa otázka kryptomien (alebo ak chcete radšej kryptografických aktív) preberá na najvyšších miestach a často sa skloňuje rovnica regulácia = vstup inštitúcií = príliv nových peňazí a ďalší bull run. Nuž teda, istý zmysel to dáva. Napriek tomu si vám dovolím odporučiť aj ďalší článok, ktorý sa venuje tejto téme:

Čo vlastne stojí za snahou vlád regulovať kryptomeny?


Zdroj:

dailyhodl.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

txbtxb