[ŠKANDÁL] Masívny rast japonskej ekonomiky je lož! – krajinu to bude stáť $ 800 miliárd

BITmarkets BITmarkets

Japonsko si v posledných rokoch aj napriek starnúcej populácii užívalo relatívne rýchly rast ekonomiky. Aj po sedemdesiatich rokoch sa tak držalo na popredných priečkach. Táto krajina však v budúcnosti bude čeliť mnohým závažným problémom, ktoré by tento stav mohli veľmi rýchlo zmeniť.

Zdá sa, že budúcnosť krajinu vychádzajúceho slnka dostihla rýchlejšie, ako sme čakali. Podľa najnovších odhadov 40 z 56 ekonomických regulácií obsahujú chyby a spochybňujú prakticky všetky odhady ekonomického rastu a stav ekonomických indikátorov za posledné roky.

Môže vás zaujímať: Najväčšia banka v Bielorusku zvažuje otvorenie krypto burzy

Malá vzorka ~ zlý odhad

Výskumné metódy používané pri tvorení týchto odhadov sú často náchylné na chyby a je potrebné dávať si veľký pozor. V opačnom prípade sa stane to, čo sa stalo Japonsku.

Napríklad: ak chcete odhadnúť povedzme priemernú mzdu v istej krajine, je nemysliteľné, aby ste sa opýtali všetkých jej obyvateľov. Musíte vybrať vzorku, ktorá bude reprezentovať celú populáciu. Zdá sa, že Japonsko si pri odhadovaní tohto ekonomického indikátora vybralo výhradne veľké firmy (500 a viac zamestnancov) z Tokia.

Známka nekompetentných idiotov alebo manipulácia?

Problém je v tom, že veľké firmy často platia svojim zamestnancom viac ako malé a stredne veľké podniky. Navyše, výplaty v hlavnom meste Japonska sú vyššie ako výplaty v ostatných kútoch krajiny.

Vo výsledku tak boli odhady priemernej mzdy v Japonsku za posledné roky absolútne mimo reality a podobne dopadli aj ďalšie veľké štúdie. Naskytla sa teda otázka, či to japonská vláda neurobila schválne, aby prilákala bohatých investorov. Každý chce robiť biznis v krajine, ktorej ekonomika prekvitá.

Náprava príde Japonsko na takmer 800 miliárd dolárov!

Podľa najnovších odhadov štát dvadsiatim miliónom ľudí spätne dĺži takmer 500 miliárd dolárov v nevyplatených benefitoch. Pridajte k tomu cenu za aktualizovanie všetkých chybných modelov a Japonsko čaká takmer 800 miliardový účet.

Japonská centrálna banka už stihla oznámiť, že plánuje prepočítať všetky chybné odhady a parametre. Dúfajme, že tentoraz to urobí správne a v budúcnosti sa nič podobné nebude opakovať. Tak ako tak, teraz bude trpieť celá krajina.

Je veľa spôsobov, ako zničiť vzťahy s investormi a toto je jeden z nich. Klamať o raste ekonomiky sa jednoducho nevyplatí. Napraviť pošramotenú dôveru rozhodne nebude jednoduché. Kým sa tak stane, Japonci by sa mali pripraviť na veľmi zlé časy. Predsa len, globálna ekonomická kríza už začala a takýto „prúser” z Japonska odstraší aj posledné zvyšky zahraničného kapitálu.

Čo čítať ďalej?

Prípad Bitgrail – Súd vydal verdikt, ktorý pomôže všetkým kryptomenám

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul