Cardano má veľké technické problémy
Cardano má veľké technické problémy. Zdroj: Shutterstock.com/JLStock

Cardano čaká v blízkej dobe jedna z najdôležitejších aktualizácií od spustenia blockchainu. Testovacia fáza však podľa slov jedného z hlavných vývojárov nedopadla dobre.

Cardano a aktualizácia Vasil

Jeden z najvýznamnejších vývojárov ekosystému Cardano prekvapil komunitu vo svojom nedávnom príspevku na Twitteri. Adam Dean zverejnil, že testovacia fáza vôbec nedopadla podľa ich predstáv.

Verzia 1.35.2 použitá v testovacej fáze mala byť použitá aj pre hard fork Vasil. Test však zistil neočakávanú chybu, a to výskyt kritického kódu vo forme nekompatibilných forkov. Testnet sa v dôsledku tejto chyby stal nepoužiteľným.

Prečítaj si tiež: Bitcoin spadol o 10 % za jediný deň. Čo sa deje?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Obavy pribúdajú

Nadchádzajúci hard fork Vasil má priniesť doposiaľ najväčšie inovácie ekosystému Cardano. S blížiacim sa spustením však v komunite narastajú obavy a frustrácia z veľkých technických problémov a nedostatkov.

Toto je neprijateľné pre blockchain, ktorý si vybudoval svoju povesť na robustnosti svojho výskumu a technológie,“ napísal používateľ Twitteru, ktorý vystupuje pod menom @Cardano_HRguy.

Vývojári na čele s Deanom sa obávajú, že je celý projekt uponáhľaný. Podľa ich slov sa nie je kam ponáhľať a už vôbec nie z dôvodu konkurovania Ethereu.

Bola tak uskutočnená výzva priamo spoločnosti Input Output, na čele ktorej stojí Charles Hoskinson. Vývojári požadujú, aby bol urýchlene zrealizovaný plán obnovy po masívnom zlyhaní. Technické problémy totiž neustále posúvajú termín spustenia hard forku Vasil. Pôvodne mal byť projekt spustený už v júni.

Čítaj ďalej: Pornovírus pripravil bývalého majiteľa hedžového fondu o 450 000 dolárov v kryptomenách

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance