Hash Rate ETH dosiahlo nové ATH
Hash Rate ETH dosiahlo nové ATH. Zdroj: Shutterstock, Nimomose

Sieť ETH čaká veľmi dôležitý krok. Prechod na proof-of-stake je považovaný za najočakávanejšiu udalosť tohto roka. Tento prebiehajúci proces má veľmi pozitívny vplyv na has hrate, ktorý stanoví nový míľnik.

ETH a prechod na proof-of-stake

S touto dôležitou správou prišiel portál Glassnode. Hashrate Etherea dosiahol rekordnú hranicu 1,11 PH/s. Predchádzajúce historické maximá boli na úrovni 1,08 PH/s dňa 13. januára. V tom období cena Etherea klesla na hodnotu 3 160 USD z vtedajšieho ATH 4 460 USD.

Prečítaj si tiež: Podľa tejto metriky čoskoro nastane zlom v klesajúcom trende BTC

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Rast ceny druhej najsilnejšej kryptomeny mal výrazný vplyv aj na ťažbu, ktorá sa časom stala výnosnejšou. A tento fakt priťahuje veľké množstvo ťažiarov, čím sa logicky zvyšuje hash rate. Posledná väčšia implementácia v sieti ETH s názvom Arrow Glacier bola realizovaná v decembri 2021. Aj to je dôvod, prečo sa prechod na proof-of-stake opäť omeškal.

Dôležité je, že po prechode na nový model sa Ethereum už nebude ťažiť. Transakcie už nebudú validované ťažiarmi, ale stakingom na špeciálnych uzloch.

Pred nedávnom bol na blogu nadácie Ethereum Foundation zverejnený príspevok o značke „ETH2“. Toto označenie v skutočnosti neodzrkadľovalo to, čo sa v skutočnosti so sieťou dialo počas aktualizácie.

Podľa najnovších informácií môžeme prechod ETH z modelu proof-of-work na konsenzuálny mechanizmus proof-of-stake očakávať v druhom alebo treťom štvrťroku 2022.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance