Keď Harry Potter pred dvoma rokmi zakladal svoju anonymnú kryptomenu Grin fungujúcu na MimbleWimble blockchaine, navrhol ju tak, aby sa dala ťažiť na grafických kartách. Bohužiaľ, GPU sa používajú pri miningu mnohých ďalších kryptomien a hlavne Etherea, ktoré drží drvivú väčšinu hashratu. Občas sa teda stáva, že menej profitabilní GPU mineri hľadajúci riešenia svojich problémov vytvoria 51% útok.

Ethereum Classic si už svoj podiel 51% útokov vytrpelo. Teraz prišiel na rad Grin. Neznámy miner alebo skupina minerov od soboty ovládajú viac než 51% siete a podarilo sa im reorganizovať minimálne jeden blok. Pool 2Miners útok ohlásil ešte včera.

Pool taktiež pozastavil výplaty a varoval svojich zákazníkov, aby ťažili Grin iba na vlastné riziko. Neznámy útočník totiž môže ľahko reorganizovať celý blockchain.

Máte Poslednú šancu prihlásiť sa na veľký mining webinár! Teraz alebo nikdy

Miner s väčšinovým hashratom nemusí znamenať problém pre Grin

Tajomný miner s väčšinovým hashratom od publikovania postu ešte zvýšil svoj podiel na súčasných 58,1% (podľa štatistiky na stránke GrinScan).

I keď, väčšinový hashrate ešte neznamená, že má daný ťažiar krivé úmysly. Sparkpool mal v minulosti 60% výkonu, ťažil väčšinu nových GRIN mincí, no nevytvoril žiadny double-spending attack ani inak nenarušil tvorbu či potvrdzovanie blokov.

Aby sa niečo také vyplatilo, útok musí byť rýchly, presný a dobre naplánovaný. Väčšina 51% útokov skončila neúspechom a hackeri ukradli menej, než minuli za elektriku. I keď, posledný krát to pri Ethereum Classic bolo inak.

Hodnota kryptomeny GRIN sa zatiaľ drží a neklesá. I keď, o moc nižšie už ani klesnúť nemôže. Ide totiž o umierajúci shitcoin, ktorý po prvotnom hype už nič nedokázal. Klasický exit scam.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance