Grayscale Trust opäť prijíma nových investorov! Čaká nás vlna inštitucionálnych nákupov?

0

Správca najväčšieho kryptomenového  fondu – spoločnosť Grayscale Trust – dnes obnovil možnosť nakupovať podiely fondu ja verejnom trhu. Spoločnosť v decembri na chvíľu pozastavila tok kapitálu do fondu po tom, čo uplynula pol-ročná perióda, v ktorej noví investori nemohli predať podiely na verejnom trhu. Každý nový investor je totiž po investícii do fondu povinný minimálne pol roka držať svoje podiely a až potom ich môže predávať.

Grayscale Trust opäť prijíma nových investorov

Dnes, krátko po tom, čo sa Bitcoin odrazil od dna a vytvoril denný zisk 6000 $, spoločnosť Grayscale začala prijímať nových investorov do takmer všetkých fondov vrátane najdôležitejšieho Bitcoin Trustu a Digital Large Cap Trustu (DLC Trust).

Grayscale otvára krypto fondy

Naďalej však nie je možné investovať do Ethereum a XRP fondov. V prvom prípade spoločnosť pravdepodobne nemá dostatok mincí na pokrytie všetkých podielov, v prípade XRP hrá hlavnú rolu žaloba od SEC na spoločnosť Ripple.

Všetko čo potrebujete vedieť o žalobe SEC na Ripple – za koľko sa oplatí nakupovať XRP?

Viac o Grayscale Trust

Spoločnosť Grayscale Trust ponúka regulovanú cestu na investovanie do kryptomien pre inštitucionálnych investorov. Podiely tohto fondu nakupujú banky, veľké firmy, hedge-fondy a ďalší investori. Aktivity Grayscale sú v posledných mesiacoch pod drobnohľadom krypto komunity, keďže ide o správcu najväčšieho BTC portfólia na svete (takmer 600 000 BTC). Jeho hodnota dnes presahuje 24 miliárd dolárov.

Grayscale v decembri 2020 nakúpil 3x viac Bitcoinov, než koľko sa ich v tom období vyťažilo. Firma sa zviditeľnila aj skvelými reklamami na Bitcoin, ktoré boli odvysielané v amerických televíziách. V tej poslednej obnovila slogan z roku 2019. Nenechajte zlato, aby ťažilo vaše portfólio a kúpte Bitcoin!

Celú reklamu nájdete tu. Je naozaj skvelá!

Grayscale spúšťa masívnu reklamnú kampaň v televízii – predajte zlato, Bitcoin je budúcnosť!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre