Inštitúcie vyberajú profity z BTC? CoinShares hlási pokles investícií o 97%

0

Prílev kapitálu do kryptofondov a investičných produktov sa počas prvého januárového týždňa prepadol po tom, čo koncom decembra zaznamenal najvyššiu možnú hodnotu.

Podľa správy kryptofondu CoinShares z 11. januára o tokoch digitálnych aktív vyplýva, že v prvom týždni obchodovania v novom investície do produktov pre inštitúcie klesli na $29 miliónov. To je viac ako 97% pokles z 1,09 miliardy dolárov investovaných počas týždňa pred Vianocami. Čiastočne to mohol spôsobiť fakt, že mnohí obchodníci teraz majú novoročné dovolenky.

97% pokles záujmu inštitúcií o CoinShares fond

K 8. januáru spoločnosť CoinShares odhadovala, že v kryptomenách sa nachádza kapitál v hodnote 34,4 miliárd dolárov – z toho 27,5 miliárd dolárov, teda 80%, bolo vo fondoch BTC, zatiaľ čo 4,7 miliardy dolárov, teda zhruba 13,5%, bolo investovaných do produktov ETH.

Správa konštatuje, že bitcoinové fondy v poslednom období vyprodukovali silnejšie objemy, ako počas býčieho trendu v decembri 2017, pričom uvádza:

„Tentokrát sme zaznamenali oveľa väčšiu účasť investorov s novými aktívami na úrovni 8,2 miliardy USD, v porovnaní s iba 534 mil. USD v decembri 2017.“

V správe sa ďalej píše, že kryptomeny sa podstatne viac začínajú používať ako uchovatelia hodnoty. Generálny riaditeľ CoinShares, Jean-Marie Mognetti, nedávno uviedol:

„Rečí okolo Bitcoinu za posledných šesť mesiacov bolo veľa. Investori predtým považovali nákup Bitcoinu za riziko. Teraz je riziko nemať ho v portfóliu.

Ako to po pondelkovom dumpe vyzerá s Bitcoinom? Zotavil sa a bude pokračovať na nové historické maximu, alebo nás čaká ďalšia vlna korekcie? Ak chcete vedieť, čo si o tom myslíme my, nezabudnite sa večer o 21:00 pripojiť na dnešný stream! A prihláste sa na odber videí kanálu BitLink, nech vám neujde naše LIVE spravodajstvo.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre