coinshares krypto fond

Prílev kapitálu do kryptofondov a investičných produktov sa počas prvého januárového týždňa prepadol po tom, čo koncom decembra zaznamenal najvyššiu možnú hodnotu.

Podľa správy kryptofondu CoinShares z 11. januára o tokoch digitálnych aktív vyplýva, že v prvom týždni obchodovania v novom investície do produktov pre inštitúcie klesli na $29 miliónov. To je viac ako 97% pokles z 1,09 miliardy dolárov investovaných počas týždňa pred Vianocami. Čiastočne to mohol spôsobiť fakt, že mnohí obchodníci teraz majú novoročné dovolenky.

97% pokles záujmu inštitúcií o CoinShares fond

K 8. januáru spoločnosť CoinShares odhadovala, že v kryptomenách sa nachádza kapitál v hodnote 34,4 miliárd dolárov – z toho 27,5 miliárd dolárov, teda 80%, bolo vo fondoch BTC, zatiaľ čo 4,7 miliardy dolárov, teda zhruba 13,5%, bolo investovaných do produktov ETH.

Správa konštatuje, že bitcoinové fondy v poslednom období vyprodukovali silnejšie objemy, ako počas býčieho trendu v decembri 2017, pričom uvádza:

“Tentokrát sme zaznamenali oveľa väčšiu účasť investorov s novými aktívami na úrovni 8,2 miliardy USD, v porovnaní s iba 534 mil. USD v decembri 2017.”

V správe sa ďalej píše, že kryptomeny sa podstatne viac začínajú používať ako uchovatelia hodnoty. Generálny riaditeľ CoinShares, Jean-Marie Mognetti, nedávno uviedol:

„Rečí okolo Bitcoinu za posledných šesť mesiacov bolo veľa. Investori predtým považovali nákup Bitcoinu za riziko. Teraz je riziko nemať ho v portfóliu.

Ako to po pondelkovom dumpe vyzerá s Bitcoinom? Zotavil sa a bude pokračovať na nové historické maximu, alebo nás čaká ďalšia vlna korekcie? Ak chcete vedieť, čo si o tom myslíme my, nezabudnite sa večer o 21:00 pripojiť na dnešný stream! A prihláste sa na odber videí kanálu BitLink, nech vám neujde naše LIVE spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance