Graf na dnes: TOP 5 metaverzových projektov, ktoré v posledných dňoch rástli
Graf na dnes: TOP 5 metaverzových projektov, ktoré v posledných dňoch rástli. Zdroj: https://www.shutterstock.com/TierneyMJ

Trh s kryptomenami zažíva posledné dni mierne oživenie. Aj keď vlajková kryptomena Bitcoin neprekonala žiadnu z významných rezistencií a pohybuje sa v rámci trojuholníka, ktorý môže viesť k ďalšiemu rastu, resp. poklesu, altcoiny si zatiaľ pripísali zisky. Pozrime sa teraz konkrétne na kategóriu metaverzových projektov, ktoré spolu so zvyškom trhu narástli o dvojciferné čísla.

Na rast metaverzových kryptomien upozornil portál Finbold. Podľa jeho údajov si dvojciferné zisky oproti predchádzajúcemu týždňu pripísali nasledujúce metaverzové mince: Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), ApeCoin (APE), Theta Network (THETA) a Axie Infinity (AXS). Najlepšie si viedol token SAND, ktorý narástol o vyše 35 % a v čase písania článku sa pohybuje na cene 1,29 dolára. Druhým tokenom s rastom vyše 17,44 % je token APE ekosystému Bored Ape Yacht Club (BAYC), ktorý sa v posledných mesiacoch tešil veľkej obľube investorov. V čase písania článku sa pohybuje na cene 5,16 dolára.

TOP 5 metaverzových projektov podľa zisku
TOP 5 metaverzových projektov podľa zisku. Zdroj: Finbold

Token AXS (Axie Infinity) vzhľadom na percentuálny nárast skončil na treťom mieste so ziskom 12,74 %. Aktuálna cena kryptomeny je 15,44 dolára. Projekt Decentraland so svojím tokenom MANA si pripísal týždenný rast 12,10 % a aktuálne sa obchoduje za 0,9166 dolára. Posledným tokenom je Theta, ktorá sa špecializuje na decentralizované videá. Token narástol o 10,2 % a obchoduje sa za 1,25 dolára.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Ako hlboko môže klesnúť trh s akciami? Tieto dva indikátory sú kľúčové

Záujem investorov o metaverzum rastie

Dvojciferný nárast cien metaverzových tokenov oproti menším ziskom kryptomien iných kategórií svedčí o oživenom záujme investorov o tento sektor kryptomien. Dôkazom je aj kvantitatívny nárast organizácií, známych osobností a klubov, ktoré si podávajú v poslednej dobe žiadosti o ochrannú známku súvisiacu s metaverzom.

Finbold upozornil, že „od 1. januára do 31. mája 2022 počet ochranných známok súvisiacich s NFT v Spojených štátoch prekročil 4 000, čo znamená, že v prvom polroku bolo denne podaných približne 27 nových ochranných známok NFT.“

V roku 2022 bolo podaných viac ako 3 300 žiadostí o ochrannú známku pre sektor metaverza, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcemu roku, konkrétne o 44,29 % ako uvádza Finbold. Zvýšený záujem o túto oblasť sa môže premietnuť aj do rastu cien metaverzových tokenov. Je však potrebné brať ohľad na to, že trhy sa nachádzajú v medveďom trhu a hoci si tieto projekty pripísali dvojciferný zisk, potenciálny pokles Bitcoinu strhne aj ich cenu.

Čítaj ďalej: Kurz eura voči doláru sa prepadol na 20-ročné minimum, dolárový index výrazne posilnil

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance