Bitcoin na tom nie je dobre
Bitcoin na tom nie je dobre. Zdroj: shutterstock.com/Shivak Ghale

Bitcoin dnes dosiahol nárast o takmer 5 %. Celková kapitalizácia kryptomien za krátky čas vystrelila o 1 bilión dolárov. Počas tohto rastu bola narušená korelácia s klasickými trhmi, keďže tie sa uzatvárali v červených číslach. Podľa denníku The Block tradičná korelácia Bitcoinu s indexmi S&P 500 a Nasdaq sa vrátila pod hodnotu 0,9. Vidieť to aj na raste kapitalizácie, ktorá dnes prekročila hranicu jedného bilióna dolárov.

Napriek rastu kapitalizácie a ceny sme však videli aj pokles a opätovné neudržanie supportu na 20-tisíc. Čo to pre investorov znamená?

Nárast kapitalizácie kryptomien

Celková kapitalizácia kryptomien je od svojho posledného maxima z novembra 2021 v klesajúcom trende. Kryptomeny stratili takmer 70 % kapitálu, čo je dôkazom straty záujmu veľkých inštitúcií a profesionálnych investorov. Ako môžete vidieť na grafe nižšie, kapitalizácia je v zostupnom trende a graf dáva priestor na mierny rast smerom nahor.

Pokles kapitalizácie kryptomien
Pokles kapitalizácie kryptomien. Zdroj: Tradingview

Ako máme chápať dnešný nárast kapitalizácie a ceny Bitcoinu? Bitcoin nachvíľu prerazil hladinu 20-tisíc dolárov, ktorá predstavuje významnú psychologickú hranicu, ktorá dosiaľ predstavovala významný support, s ktorým mohli investori rátať. Keď sa pozrieme teraz, v čase písania tohto článku, na cenu Bitcoinu, vidíme tvrdé zamietnutie na hladine 20 300 dolárov. Ide o dôležitý a významný bearish signál, ktorý obchodníkom naznačuje, že zo supportu na 20-tisíc sa stáva rezistencia.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Keďže Bitcoin stráca pôdu pod nohami v podobe supportu, ktorý by ho podržal, pravdepodobnosť cenového poklesu rapídne rastie. Investori a obchodníci by sa preto mali mať na pozore a neveriť slovám o konci klesajúceho trendu. Na záver si situáciu stručne zhrňme:

  • Celková kapitalizácia kryptomien je v poklese
  • Bitcoin neudržal dôležitý support na 20-tisíc dolárov
  • Centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby, čo investorov odrádza od rizikových investícií ako sú akcie a kryptomeny
  • Inštitúcie vo veľkom v posledných dňoch predávali svoje bitcoiny, a to v historickom meradle

Berúc do úvahy tieto faktory je v súčasnosti zmena trendu málo pravdepodobná. Skôr je pravdepodobné, že nás v blízkej dobe čakajú ďalšie poklesy.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena pritiahla pozornosť veľkých investorov. Aké sú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance