Goldman Sachs očakáva prepad ceny Bitcoinu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nielen centrálne banky, ale aj tie investičné sú nútené zaujať postoj voči kryptomenám. Medzi tie najväčšie investičné banky na celom svete patrí bezpochyby Goldman Sachs. Táto banka sa už vyjadrila, že je možné, že  bude ponúkať obchodovanie s kryptomenami. Napriek tomu však Goldman Sachs nebude umelo tlačiť cenu nahor. Práve naopak.

Goldman Sachs predpokladá pád ceny

Tím expertov z Goldman Sachs v poslednej správe o ekonomickej situácií tejto banky predpokladá, že ceny Bitcoinu ešte klesne. Malo by sa tak stať aj napriek tomu, že od začiatku roku stratil Bitcoin na hodnote až 12 000 dolárov.

V tejto správe takisto načrtli aj dôvody, kvôli ktorým si Goldman Sachs nedovolí zaraďovať kryptomeny na čele s Bitcoinom do kategórie mien alebo peňažných prostriedkov. Podľa danej správy nemajú kryptomeny totižto žiadnu zo základných troch vlastností, ktoré by peniaze a meny mali spĺňať. Bitcoin nie je vnímaný touto bankou ani ako prostriedok výmeny, ani zúčtovacia jednotka a ani ako uchovávateľ hodnoty, takže nemôže byť označený ako mena.

Bitcoin a ani iné kryptomeny nie sú peniaze

Takisto sa banka vyjadrila, že veľký pád ceny by mohol mať negatívny dopad nielen na kryptomeny samotné, ale aj na iné sektory. Analytici z Goldman Sachs si myslia, že Bitcoin a ostatné altcoiny dostávajú až priveľkú pozornosť médií. To môže spôsobiť, že pri páde kryptomien budú trpieť nielen kryptomenové trhy, ale aj napríklad na akciové trhy.

„Dôležitejšie však je, že veríme, že kryptomeny zatiaľ nemajú moc položiť globálnu ekonomiku a spôsobiť finančnú krízu. Celková trhová hodnota kryptomien by mala byť iba niečo menej ako 0,3% celosvetového HDP (štatistika k polovici roku 2018). Preto by nemali mať vplyv na iné formy aktív alebo finančných trhov (okrem akciových trhov). Faktom však ostáva, že sa kryptomenám dostáva oveľa viac mediálnej pozornosti, ako by si v skutočnosti zaslúžili.”

Tak zneli slová analytikov z banky Goldman Sachs.

Záver

Vyjadrenia Goldman Sachs sa určite oplatia sledovať, pretože aj napriek tomu, že v krátkodobom horizonte kryptomenám veľmi neveria, dlhodobý pohľad je iný. Nasvedčuje tomu najmä fakt, že určite sa GS pokúsi pridať možnosť obchodovať s kryptomenami do svojho portfólia. Za akú dobu sa však k takémuto kroku odhodlajú je nateraz otázne.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.